ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ 2 ՓՈԽԱՆԱԿՄԱՆ ԿԵՏԵՐԻ ՎՐԱ ԱՎԱԶԱԿԱՅԻՆ ՀԱՐՁԱԿՄԱՆ<br /> ՓԱՍՏՈՎ ՔՐԵԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ԴԱՏԱՎՃՌՈՎ 2 ԱՆՁԻՆՔ ԴԱՏԱՊԱՐՏՎԵՑԻՆ ՑՄԱՀ<br /> ԱԶԱՏԱԶՐԿՄԱՆ <br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ 2 ՓՈԽԱՆԱԿՄԱՆ ԿԵՏԵՐԻ ՎՐԱ ԱՎԱԶԱԿԱՅԻՆ ՀԱՐՁԱԿՄԱՆ
ՓԱՍՏՈՎ ՔՐԵԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ԴԱՏԱՎՃՌՈՎ 2 ԱՆՁԻՆՔ ԴԱՏԱՊԱՐՏՎԵՑԻՆ ՑՄԱՀ
ԱԶԱՏԱԶՐԿՄԱՆ
• 04-06-2007 19:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ համայնքների առաջին ատյանի դատարանը` դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ հունիսի 4-ին հրապարակեց 2006թ. հունվարին Երեւանի երկու փոխանակման կետերի վրա ավազակային հարձակման գործով դատավճիռը: Դատարանը հիմնավորված համարեց նախաքննության կողմից ներկայացված մեղադրանքը եւ խմբի անդամներից երկուսին` Վրաստանի քաղաքացի Անդրոնիկ Թորոսյանին եւ ՀՀ քաղաքացի Սերգեյ Մովսիսյանին դատապարտեց ցմահ ազատազրկման: Ըստ գործի նյութերի, Ա.Թորոսյանն է նախաձեռնել Երեւանի փոխանակման կետերի վրա ավազակային հարձակումներ կատարելու «գործը», կազմավորել խումբ, որի 5 անդամներից 3-ը Վրաստանի քաղաքացիներ են: Ավազակային հարձակման հետեւանքով սպանվել էր փոխանակման կետում գտնվող Արթուր Մկրտչյանը. ըստ գործի նյութերի, նա սպանվել էր Ս.Մովսիսյանի կողմից դանակի հարվածներից: Դատավճռով Վրաստանի մյուս երկու քաղաքացիներ Նուգզար Խոսիտաշվիլին եւ Կարեն Դավթյանը դատապարտվեցին համապատասխանաբար 14 եւ 13 տարվա ազատազրկման, իսկ ՀՀ քաղաքացի Հայկ Սարգսյանը` 8 տարվա ազատազրկման: Դատարանը ամբողջությամբ բավարարեց տուժողի իրավահաջորդ Ժորա Մկրտչյանի քաղհայցը շուրջ 4 մլն. դրամի չափով:

ПО ВЕРДИКТУ УГОЛОВНОГО ДЕЛА ПО ФАКТУ РАЗБОЙНОГО НАПАДЕНИЯ<br /> НА 2 ОБМЕННЫХ ПУНКТА В ЕРЕВАНЕ, ДВОЕ ОСУЖДЕНЫ НА ПОЖИЗНЕННОЕ<br /> ЗАКЛЮЧЕНИЕ<br />
ПО ВЕРДИКТУ УГОЛОВНОГО ДЕЛА ПО ФАКТУ РАЗБОЙНОГО НАПАДЕНИЯ
НА 2 ОБМЕННЫХ ПУНКТА В ЕРЕВАНЕ, ДВОЕ ОСУЖДЕНЫ НА ПОЖИЗНЕННОЕ
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
• 04-06-2007 19:40:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 4 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. Суд первой инстанции ереванских общин Кентрон и Норк -Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна, 4 июня опубликовал вердикт по делу о разбойном нападении на два обменных пункта в Ереване в январе 2006 года. Суд счел обоснованным выдвинутое следствием обвинение и двоих членов группы - гражданина Грузии Андроника Торосяна и гражданина РА Сергея Мовсисяна, осудил на пожизненное заключение. Согласно материалам дела, А.Торосян инициировал "дело" о разбойном нападении на обменные пункты в Ереване, сформировал группу, в которой 3 члена из 5 являлись гражданами Грузии. Вследствие разбойного нападения был убит находящийся в обменном пункте Артур Мкртчян: согласно материалам дела, он был убит С.Мовсисяном ударами ножа. По вердикту, два других гражданина Грузии - Нугзар Хоситашвили и Карен Давтян, были осуждены, соответственно, на 14 и 13 лет лишения свободы, а гражданин РА Айк Саргсян - на 8 лет лишения свободы. Суд полностью удовлетворил гражданский иск правопреемника пострадавшего - Жоры Мкртчяна, о возмещении ущерба в размере 4 млн драмов.