ԵՐԵՎԱՆ-ՄՈՍԿՎԱ ՉՎԵՐԹՆ ԻՐԱԿԱՆԱՑՆՈՂ ԻՆՔՆԱԹԻՌԸ ՎԵՐԱԴԱՐՁԵԼ ԵՎ<br /> ՀԱՐԿԱԴՐՎԱԾ ՎԱՅՐԷՋՔ Է ԿԱՏԱՐԵԼ «ԶՎԱՐԹՆՈՑ» ՕԴԱՆԱՎԱԿԱՅԱՆՈՒՄ<br />
ԵՐԵՎԱՆ-ՄՈՍԿՎԱ ՉՎԵՐԹՆ ԻՐԱԿԱՆԱՑՆՈՂ ԻՆՔՆԱԹԻՌԸ ՎԵՐԱԴԱՐՁԵԼ ԵՎ
ՀԱՐԿԱԴՐՎԱԾ ՎԱՅՐԷՋՔ Է ԿԱՏԱՐԵԼ «ԶՎԱՐԹՆՈՑ» ՕԴԱՆԱՎԱԿԱՅԱՆՈՒՄ
• 20-02-2007 19:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 19-ին «Սիբիր» ավիաընկերության Երեւան-Մոսկվա 906 չվերթը կատարելիս Վրաստանի տարածքում Ա-319 օդանավի անիվների փեղկը բացվել է, ինչի պատճառով օդանավի անձնակազմը ստիպված է եղել վայրէջք կատարելու համար ընտրել մոտակա պահուստային օդանավակայան: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ Քաղավիացիայի վարչության պետի մամլո քարտուղար Գայանե Դավթյանը, մոտակա` Թբիլիսիի կամ Մինվոդիի, օդանավակայանների փոխարեն անձնակազմը ընտրել է «Զվարթնոցը», քանի որ այնտեղ էր հնարավոր իրականացնել օդանավի զննումը բելգիական «Սաբինա տեխնիկ» ընկերության կողմից: «Զվարթնոցում» վայրէջք կատարելուց հետո ինքնաթիռի ուղեւորներին Մոսկվա է տեղափոխել նույն ընկերության մեկ այլ` ՏՈՒ-154, օդանավը:

ОСУЩЕСТВЛЯЮЩИЙ РЕЙС ЕРЕВАН - МОСКВА САМОЛЕТ ВЕРНУЛСЯ И<br /> СОВЕРШИЛ ВЫНУЖДЕННУЮ ПОСАДКУ В АЭРОПОРТУ "ЗВАРТНОЦ"<br /> " />
ОСУЩЕСТВЛЯЮЩИЙ РЕЙС ЕРЕВАН - МОСКВА САМОЛЕТ ВЕРНУЛСЯ И
СОВЕРШИЛ ВЫНУЖДЕННУЮ ПОСАДКУ В АЭРОПОРТУ "ЗВАРТНОЦ"
• 20-02-2007 19:00:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 20 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. 19 февраля при осуществлении рейса 906 Ереван - Москва авиакомпании "Сибирь" шасси самолета А - 319 на территории Грузии раскрылись, вследствие чего экипаж корабля был вынужден выбрать для посадки ближайший резервный аэропорт. Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" пресс-секретарь начальника Управления гражданской обороны РА Гаяне Давтян, вместо ближайших аэропортов Тбилиси или Минводы, экипаж выбрал аэропорт "Звартноц", так как именно там бельгийская компания "Сабина техник" могла провести осмотр самолета. После посадки в аэропорту "Звартноц" пассажиров самолета в Москву переправил другой самолет той же компании - ТУ-154.