ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՆ ԱՌԱՋԻՆ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿՎԵՑ «ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ<br /> ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՕՐԻՆԱԳԻԾԸ<br />
ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՆ ԱՌԱՋԻՆ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿՎԵՑ «ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ
ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՕՐԻՆԱԳԻԾԸ
• 07-02-2007 19:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային Ժողովն 1-ին ընթերցմամբ քննարկեց «Գույքահարկի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրինագիծը: Ըստ այդմ, առաջարկվում է գույքահարկից ազատել սոցիալական ապահովության մարմիններից արտոնյալ պայմաններով հաշմանդամների ստացած ավտոմեքենաները: Ըստ օրինագծի հեղինակների` «ՀՀԿ» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների, ներկայումս այդ արտոնությունը տրամադրում է համայնքի ավագանին, սակայն դիմողները յուրաքանչյուր տարի պետք է ներկայացնեն համապատասխան փաստաթղթեր: Օրենքի ընդունմամբ նշված կատեգորիայի անձինք, որոնք մեծամասամբ տարեց մարդիկ են, կազատվեն լրացուցիչ թղթաբանությունից: Նշենք, որ սոցիալական մարմիններից հաշմանդամներին արտոնյալ պայմաններով փոխադրամիջոցների տրամադրման գործընթացը դադարել է 1992թ-ից:

RA NATIONAL ASSEMBLY DISCUSSES IN FIRST READING BILL ON<br /> MAKING ADDITION TO LAW ON PROPERTY TAX<br />
RA NATIONAL ASSEMBLY DISCUSSES IN FIRST READING BILL ON
MAKING ADDITION TO LAW ON PROPERTY TAX
• 07-02-2007 19:40:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, FEBRUARY 7, NOYAN TAPAN. The RA National Assembly on February 7 discussed the bill on making an addition to the Law on Property Tax. The bill proposes to free from property tax the cars received by disabled persons on priveleged terms from social security bodies. According to the bill authors - a group of deputies from the RPA faction, presently this privelege is given to the community council of aldermen, but applicants must present respective documents every year. Adoption of the law will allow persons of the indicated group, mostly elderly people, to get rid of additional red tape. The process of providing disabled persons with cars by social security bodies on concessional terms was stopped in 1992.