ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՆ ԱՌԱՋԻՆ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿՎԵՑ «ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ<br /> ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՕՐԻՆԱԳԻԾԸ<br />
ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՆ ԱՌԱՋԻՆ ԸՆԹԵՐՑՄԱՄԲ ՔՆՆԱՐԿՎԵՑ «ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ
ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՕՐԻՆԱԳԻԾԸ
• 07-02-2007 19:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային Ժողովն 1-ին ընթերցմամբ քննարկեց «Գույքահարկի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրինագիծը: Ըստ այդմ, առաջարկվում է գույքահարկից ազատել սոցիալական ապահովության մարմիններից արտոնյալ պայմաններով հաշմանդամների ստացած ավտոմեքենաները: Ըստ օրինագծի հեղինակների` «ՀՀԿ» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների, ներկայումս այդ արտոնությունը տրամադրում է համայնքի ավագանին, սակայն դիմողները յուրաքանչյուր տարի պետք է ներկայացնեն համապատասխան փաստաթղթեր: Օրենքի ընդունմամբ նշված կատեգորիայի անձինք, որոնք մեծամասամբ տարեց մարդիկ են, կազատվեն լրացուցիչ թղթաբանությունից: Նշենք, որ սոցիալական մարմիններից հաշմանդամներին արտոնյալ պայմաններով փոխադրամիջոցների տրամադրման գործընթացը դադարել է 1992թ-ից:

ПАРЛАМЕНТ ОБСУДИЛ В ПЕРВОМ ЧТЕНИИ ЗАКОНОПРОЕКТ О ВНЕСЕНИИ<br /> ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН "О НАЛОГЕ НА ИМУЩЕСТВО"<br /> " />
ПАРЛАМЕНТ ОБСУДИЛ В ПЕРВОМ ЧТЕНИИ ЗАКОНОПРОЕКТ О ВНЕСЕНИИ
ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН "О НАЛОГЕ НА ИМУЩЕСТВО"
• 07-02-2007 19:40:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 7 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. 7 февраля Национальное собрание РА в первом чтении обсудило законопроект о внесении дополнения в закон РА "О налоге на имущество". Согласно дополнению, предлагается освободить от налога на имущество автомобили, полученные инвалидами от органов социального обеспечения на льготных условиях. Согласно авторам законопроекта (ряд депутатов от фракции "РПА"), в настоящее время эту льготу предоставляет совет старейшин общины, однако обращающиеся должны каждый год представлять соответствующие документы. После принятия законы лица указанной категории, а большей частью это пожилые люди, избавятся от лишней волокиты. Отметим, что процесс предоставления инвалидам транспортных средств органами соцобеспечения прекратился еще с 1992 года.