ՀՀ ԳԱԱ-Ի ՆԱԽԱԳԱՀՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼ Է ԵՎՍ 4 ԳԻՏԱՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ<br /> ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՏՆՕՐԵՆՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ<br />
ՀՀ ԳԱԱ-Ի ՆԱԽԱԳԱՀՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼ Է ԵՎՍ 4 ԳԻՏԱՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ
ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՏՆՕՐԵՆՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
• 06-11-2006 17:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահության նոյեմբերի 3-ի նիստում հաստատվել են 4 գիտահետազոտական կազմակերպությունների տնօրենների թեկնածությունները: ՀՀ ԳԱԱ-ի Արեւելագիտության ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնում հաստատվել է Ռուբեն Սաֆրաստյանը, Հնագիտության եւ ազգագրության ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնում` Պավել Ավետիսյանը, ՀՀ ԳԱԱ-ի հիմնարար գիտական գրադարանի տնօրենի պաշտոնում` Տիգրան Զարգարյանը: Ցեղասպանության թանգարան -ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնի համար առաջադրվել էր 4 թեկնածու` Հայկ Դեմոյանը, Երանուհի Մարգարյանը, Վարուժան Պողոսյանը եւ Տիգրան Սարուխանյանը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ ԳԱԱ-ի Լրատվական ծառայությունից, ձայների 8 կողմ, 1 դեմ եւ 1 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ տնօրենի պաշտոնում հաստատվել է Հայկ Դեմոյանը:

ПРЕЗИДИУМ НАН РА УТВЕРДИЛ КАНДИДАТУРЫ ДИРЕКТОРОВ ЕЩЕ 4<br /> НАУЧНО-ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИХ ОРГАНИЗАЦИЙ<br />
ПРЕЗИДИУМ НАН РА УТВЕРДИЛ КАНДИДАТУРЫ ДИРЕКТОРОВ ЕЩЕ 4
НАУЧНО-ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИХ ОРГАНИЗАЦИЙ
• 06-11-2006 17:35:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 6 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. На заседании Президиума Национальной Академии наук РА 3 ноября были утверждены кандидатуры еще 4 директоров научно-исследовательских организаций. На должность директора Института востоковедения НАН РА утвержден Рубен Сафрастян, на должность Института археологии и этнографии НАН РА - Павел Аветисян, на должность директора Фундаментальной Научной библиотеки НАН РА - Тигран Заргарян. На должность директора музея-института Геноцида было выдвинуто 4 кандидата - Айк Демоян, Ерануи Маргарян, Варужан Погосян и Тигран Саруханян. Как сообщили "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы НАН РА, при распределении голосов - 8 "за", 1 - против и при 1 воздержавшемся на должности директора музея утвержден Айк Демоян.