ՀՀ-ՈՒՄ ԳՐԱՆՑՎԱԾ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑ ԹԻՎՆ ԱՃԵԼ Է 1074-ՈՎ,<br /> ԻՍԿ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻՆԸ` ՆՎԱԶԵԼ Է 5604-ՈՎ<br />
ՀՀ-ՈՒՄ ԳՐԱՆՑՎԱԾ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑ ԹԻՎՆ ԱՃԵԼ Է 1074-ՈՎ,
ԻՍԿ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻՆԸ` ՆՎԱԶԵԼ Է 5604-ՈՎ
• 14-09-2006 18:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Արդարադատության նախարարության Իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական ռեգիստրի գործակալության տվյալներով, այս տարեսկզբից գրանցվել է 1752 իրավաբանական անձ եւ 4791 անհատ ձեռնարկատեր (ներառյալ ընտանեկան ձեռնարկությունները), որոնց ընդհանուր թիվը, 2006թ.-ի օգոստոսի 1-ի դրությամբ, կազմել է, համապատասխանաբար, 53 հազար 220 եւ 64 հազար 687: ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով, 2005թ.-ի օգոստոսի 1-ի դրությամբ, գրանցված է եղել 52 հազար 146 իրավաբանական անձ եւ 70 հազար 291 անհատական ձեռնարկություն: 2006թ.-ի ընթացքում լուծարվել է 947 իրավաբանական անձ եւ 11 հազար 765 անհատ ձեռնարկատեր: 2006թ.-ի ընթացքում գրանցված 1752 իրավաբանական անձինք կատարել են մոտ 13 մլրդ 401 մլն դրամի (ավելի քան 30,45 մլն ԱՄՆ դոլար) ներդրումներ: Միայն օտարերկրյա իրավաբանական անձանց եւ քաղաքացիների կողմից հիմնադրված ձեռնարկություններում կատարվել են 666,43 մլն դրամի ներդրումներ, իսկ 87 համատեղ ձեռնարկություններում` 334,77 մլն դրամի ներդրումներ:

NUMBER OF LEGAL ENTITIES IN ARMENIA GROWS BY 1,074, WHILE<br /> THAT OF PRIVATE BUSINESSMEN DECLINES BY 5,604 <br />
NUMBER OF LEGAL ENTITIES IN ARMENIA GROWS BY 1,074, WHILE
THAT OF PRIVATE BUSINESSMEN DECLINES BY 5,604
• 14-09-2006 18:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, SEPTEMBER 14, NOYAN TAPAN. According to the Agency of the State Legal Entities and Private Businessmen Register of the RA Ministry of Justice, since the beginning of 2006, 1,752 legal entities and 4,791 private businessmen (including family enterprises) were put on the register, with their total number making 53,220 and 64,687 respectively. According to the RA National Statistical Service, as of August 1, 2005, 52,146 legal entities and 70,291 private businessmen were registered. In 2006, 947 legal entities and 11,765 private businessmen were liquidated. In 2006, investments of about 13 bln 401 mln drams (over 30.45 mln USD) were made ny 1,752 legal entities. Investments of 666.43 mln drams were made in the enterprises set up only by foreign legal entities and citizens, and investments of 334.77 mln drams were made in 87 joint ventures.