ՕԳՈՍՏՈՍԻ 31-ԻՆ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՀԵՌՈՒՍՏԱՏԵՍՈՒԹՅԱՄԲ ԿՀԱՂՈՐԴՎԵՆ ՀՀ<br /> ՕՐՀՆԵՐԳԻ ՄՐՑՈՒՅԹԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼ ԱՆՑԱԾ 5 ԳՈՐԾԵՐԸ<br />
ՕԳՈՍՏՈՍԻ 31-ԻՆ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՀԵՌՈՒՍՏԱՏԵՍՈՒԹՅԱՄԲ ԿՀԱՂՈՐԴՎԵՆ ՀՀ
ՕՐՀՆԵՐԳԻ ՄՐՑՈՒՅԹԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼ ԱՆՑԱԾ 5 ԳՈՐԾԵՐԸ
• 30-08-2006 15:40:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Օգոստոսի 31-ին Հանրային հեռուստատեսությամբ ժամը 19-ին սիմֆոնիկ նվագախմբի եւ ակադեմիական երգչախմբի կատարմամբ` հանրային ունկնդրումների նպատակով կհնչեն ՀՀ օրհներգի մրցույթի երկրորդ փուլ անցած 5 գործերը: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ օրհներգի տեքստի եւ երաշտության ընտրության մրցութային հանձնաժողովից: Նույն օրը` ժամը 20-ին, ցանկացողները կարող են օրհներգի այդ 5 տարբերակաները ունկնդրել նաեւ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում` համերգային կատարմամբ: Ըստ ՀՀ Մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից ստացած հաղորդագրության, օրհներգի տարբերակների վերաբերյալ գրավոր դիտարկումները կարող են ներկայացվել ամեն օր ժամը 10-17-ը նախարարության տեղեկատվական ընդունարան:

31 АВГУСТА ПО ОБЩЕСТВЕННОМУ ТЕЛЕВИДЕНИЮ БУДУТ<br /> ТРАНСЛИРОВАТЬСЯ ВСЕ ПЯТЬ ВАРИАНТОВ ГИМНА АРМЕНИИ, ПРОШЕДШИЕ В 5<br /> ТУР КОНКУРСА<br />
31 АВГУСТА ПО ОБЩЕСТВЕННОМУ ТЕЛЕВИДЕНИЮ БУДУТ
ТРАНСЛИРОВАТЬСЯ ВСЕ ПЯТЬ ВАРИАНТОВ ГИМНА АРМЕНИИ, ПРОШЕДШИЕ В 5
ТУР КОНКУРСА
• 30-08-2006 15:40:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 30 АВГУСТА, НОЯН ТАПАН. 31 августа, в 19:00 по Общественному телевидению Армении, в исполнении симфонического оркестра и академического хора, для общественных слушаний прозвучат все 5 произведений - претендентов на гимн РА, прошедшие в 5 тур конкурса. Об этом "НОЯН ТАПАН" сообщили из конкурсной комиссии по отбору музыки и текста гимна РА. В тот же день, в 20 часов, желающие могут послушать эти 5 вариантов также в зале филармонии "Арам Хачатурян" в концертном исполнении. Как отмечается в сообщении из пресс-службы Министерства культуры и по вопросам молодежи РА, письменные замечания относительно вариантов гимна могут быть представлены в информационный отдел министерства ежедневно с 10 до 17 часов.