ԿՈՄԻՏԱՍԻ ԱՆՎԱՆ ԿՈՆՍԵՐՎԱՏՈՐԻԱՅԻ ՆՎԱԳԱԽՈՒՄԲԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ<br /> ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ «ՍՊԻՎԱԿՈՎԸ ՀՐԱՎԻՐՈՒՄ Է ԸՆԿԵՐՆԵՐԻՆ»<br /> ՓԱՌԱՏՈՆԻՆ<br />
ԿՈՄԻՏԱՍԻ ԱՆՎԱՆ ԿՈՆՍԵՐՎԱՏՈՐԻԱՅԻ ՆՎԱԳԱԽՈՒՄԲԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ
ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ «ՍՊԻՎԱԿՈՎԸ ՀՐԱՎԻՐՈՒՄ Է ԸՆԿԵՐՆԵՐԻՆ»
ՓԱՌԱՏՈՆԻՆ
• 25-05-2006 19:15:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի նվագախումբը կմասնակցի մայիսի 28-ին Մոսկվայում կայանալիք «Սպիվակովը հրավիրում է ընկերներին» փառատոնին: Հրավերը ստացվել է Ռուսաստանի ազգային սիմֆոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր, «Մոսկվայի վիրտուոզները» նվագախմբի հիմնադիր, ջութակահար Վլադիմիր Սպիվակովի կողմից: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին կոնսերվատորիայից, փառատոնին կմասնակցեն չորս տասնյանկից ավելի երկրների երաժիշտներ: Նրանց մեծ մասը Սպիվակովի անվան հիմնադրամի կրթաթոշակառուներ են: Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի նվագախմբի անդամները ժամանակին նույնպես եղել են հիմնադրամի կրթաթոշակառուներ:

АНСАМБЛЬ КОНСЕРВАТОРИИ ИМЕНИ КОМИТАСА ПРИМЕТ УЧАСТИЕ В<br /> ПРЕДСТОЯЩЕМ В МОСКВЕ ФЕСТИВАЛЕ "СПИВАКОВ ПРИГЛАШАЕТ ДРУЗЕЙ"<br /> " />
АНСАМБЛЬ КОНСЕРВАТОРИИ ИМЕНИ КОМИТАСА ПРИМЕТ УЧАСТИЕ В
ПРЕДСТОЯЩЕМ В МОСКВЕ ФЕСТИВАЛЕ "СПИВАКОВ ПРИГЛАШАЕТ ДРУЗЕЙ"
• 25-05-2006 19:15:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 25 МАЯ, НОЯН ТАПАН. Ансамбль Ереванской Государственной консерватории имени Комитаса примет участие в предстоящем 28 мая в Москве фестивале "Спиваков" приглашает друзей". Приглашение получено от главного дирижера симфонического оркестра, основателя ансамбля "Виртуозы Москвы", скрипача Владимира Спивакова. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из консерватории, в фестивале примут участие музыканты из более чем четырех десятков стран. Большая их часть является стипендиатами фонда имени Спивакова. Члены ансамбля Ереванской консерватории имени Комитаса в свое время также были стипендиатами фонда.