ՖՐԱՆՍԱՀԱՅ ԲԱՐԵՐԱՐԸ ԿՇԱՐՈՒՆԱԿԻ ՕԺԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐԵԼ<br /> ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՇԵԽԵՐ ԳՅՈՒՂԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻՆ<br />
ՖՐԱՆՍԱՀԱՅ ԲԱՐԵՐԱՐԸ ԿՇԱՐՈՒՆԱԿԻ ՕԺԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐԵԼ
ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՇԵԽԵՐ ԳՅՈՒՂԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻՆ
• 14-04-2006 18:15:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանի հետ ապրիլի 13-ի հանդիպմանը ֆրանսահայ բարերար Կարպիս Նիկողոսյանը ներկայացրել է 2002թ.-ին Մարտունու շրջանի Շեխեր գյուղում իր եւ Նիկոլ Նիկողոսյանի միջոցներով կառուցված միջնակարգ դպրոցը մոտ ապագայում առանձին մարզադահլիճով ապահովելու ծրագրը: Բարերարը նաեւ տեղեկացրել է նախագահին գյուղում կրթական եւ մարզա-մշակութային կյանքի զարգացմանն ուղղված հեռանկարային մի շարք ծրագրերի մասին: Կ.Նիկողոսյանը հավաստիացրել է, որ կշարունակվի նաեւ բուհ ընդունված շրջանավարտների համար սահմանված կրթաթոշակների ծրագիրը: Ա.Ղուկասյանը ողջունել է բարերարի ձեռնարկումները եւ նշել, որ իշխանություներն իրենց հերթին պատրաստ են անհրաժեշտ աջակցությունը ցուցաբերել ազգանպաստ նման ծրագրերի իրականացմանը:

FRENCH ARMENIAN BENEFACTOR TO CONTINUE TO PROVIDE<br /> ASSISTANCE TO SHEKHER VILLAGE COMMUNITY OF NKR<br />
FRENCH ARMENIAN BENEFACTOR TO CONTINUE TO PROVIDE
ASSISTANCE TO SHEKHER VILLAGE COMMUNITY OF NKR
• 14-04-2006 18:15:00   | Armenia  |  Social
STEPANAKERT, APRIL 14, NOYAN TAPAN. At the April 13 meeting with NKR President Arkadi Ghukasian, French Armenian benefactor Karpis Nikoghosian presented the program of providing the school built in 2002 in the village of Shekher, Martuni region, with his and Nikol Nikoghosian's funds, with a separate gymnasium. The benefactor also informed the President about a number of long-term programs aimed at development of cultural and sports-cultural life in the village. K.Nikoghosian assured that the program of scholarship envisaged for school-leavers who entered higher educational institutions will also continue. A.Ghukasian greeted the benefactor's initiatives and mentioned that the authorities in their turn are ready to render necessary assistance to implementation of such programs useful for the nation.