ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՖԻԼՀԱՐՄՈՆԻԱՆ «ՍՈՒՐԲ ԾՆՈՒՆԴ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ<br /> ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳՆԵՐ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՖԻԼՀԱՐՄՈՆԻԱՆ «ՍՈՒՐԲ ԾՆՈՒՆԴ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ
ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳՆԵՐ
• 11-11-2005 15:00:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիան ԱՄՆ ծնողազուրկ երեխաների «Սուրբ ծնունդ» հիմնադրամի հետ համատեղ 6-րդ է տարին է անցկացնում է բարեգործական միջոցառումներ: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Ֆիլհարմոնիայի ռեժիսոր Ֆելիքս Արամյանը, 2006 թ. հունվարի 3-5-ը «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկազմակերպեն Ամանորի բարեգործական հանդեսներ` 15 հազար երեխաների համար: Հունվարի 6-11-ը Ֆիլհարմոնիան բարեգործական համերգներ կանցկացնի բոլոր մանկատներում, իսկ հունվարի 13-ին` Նոր Նորքի ծերանոցում: Ֆ. Արամյանը նշեց, որ այս տարվա դեկտեմբերի 4-ին Լոս Անջելեսում կանցկացվի թելեթոն, որի ընթացքում հանգանակված գումարները կտրամադրվեն նշված միջոցառումների անցկացման համար:

STATE PHILHARMONIA OF ARMENIA TO HOLD CHARITY CONCERT WITH<br /> ASSISTANCE OF "CHRISTMAS" FUND<br /> " />
STATE PHILHARMONIA OF ARMENIA TO HOLD CHARITY CONCERT WITH
ASSISTANCE OF "CHRISTMAS" FUND
• 11-11-2005 15:00:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, NOVEMBER 11, NOYAN TAPAN. This is the 6th year that the State Philharmonia of Armenia joint with the US parentless children's "Christmas" foundation holds charity events. As Feliks Aramian, the director of the Philharmonia informed the Noyan Tapan correspondent, New Year charity performances for 15 thousand children will be organized at the "Aram Khachatrian" concert hall on January 3-5, 2006. On January 6-11 the Philharmonia will hold charity concerts at all orphanages, and on January 13 at the Nor Nork old-aged people's house. F.Aramian mentioned that on this December 4 a telethon will be held in Los Angeles money collected during which will be given for holding the above-mentioned events.