ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՖԻԼՀԱՐՄՈՆԻԱՆ «ՍՈՒՐԲ ԾՆՈՒՆԴ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ<br /> ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳՆԵՐ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՖԻԼՀԱՐՄՈՆԻԱՆ «ՍՈՒՐԲ ԾՆՈՒՆԴ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ
ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳՆԵՐ
• 11-11-2005 15:00:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիան ԱՄՆ ծնողազուրկ երեխաների «Սուրբ ծնունդ» հիմնադրամի հետ համատեղ 6-րդ է տարին է անցկացնում է բարեգործական միջոցառումներ: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Ֆիլհարմոնիայի ռեժիսոր Ֆելիքս Արամյանը, 2006 թ. հունվարի 3-5-ը «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկազմակերպեն Ամանորի բարեգործական հանդեսներ` 15 հազար երեխաների համար: Հունվարի 6-11-ը Ֆիլհարմոնիան բարեգործական համերգներ կանցկացնի բոլոր մանկատներում, իսկ հունվարի 13-ին` Նոր Նորքի ծերանոցում: Ֆ. Արամյանը նշեց, որ այս տարվա դեկտեմբերի 4-ին Լոս Անջելեսում կանցկացվի թելեթոն, որի ընթացքում հանգանակված գումարները կտրամադրվեն նշված միջոցառումների անցկացման համար:

ГОСУДАРСТВЕННАЯ ФИЛАРМОНИЯ АРМЕНИИ ПРИ СОДЕЙСТВИИ ФОНДА<br /> "СУРБ ЦНУНД" ПРОВЕДЕТ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЕ КОНЦЕРТЫ<br /> " />
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ФИЛАРМОНИЯ АРМЕНИИ ПРИ СОДЕЙСТВИИ ФОНДА
"СУРБ ЦНУНД" ПРОВЕДЕТ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЕ КОНЦЕРТЫ
• 11-11-2005 15:00:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 11 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Государственная Филармония Армении совместно с американским фондом детей-сирот "Сурб цнунд" ("Рождество") уже 6-ой год проводит благотворительные мероприятия в Армении. Как сообщил корреспонденту "НОЯН ТАПАН" режиссер Филармонии Феликс Арамян, 3-5 января 2006 года в концертном зале "Арам Хачатурян" будут организованы Новогодние благотворительные утренники для 15 тысяч детей. 6-11 января филармония проведет благотворительные концерты во всех детских домах, а 13 января - в доме престарелых Нор Норка. В.Арамян отметил, что 4 декабря этого года в Лос-Анджелесе будет проведен телетон, собранная в ходе которого сумма пойдет на проведение указанных мероприятий.