ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼԻՔ «ԵՍ ԵՄ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ<br /> ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆԻՆ ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԵՆ 100 ՖԻԼՄԵՐ ՏԱՐԲԵՐ<br /> ԵՐԿՐՆԵՐԻՑ<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼԻՔ «ԵՍ ԵՄ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ
ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆԻՆ ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԵՆ 100 ՖԻԼՄԵՐ ՏԱՐԲԵՐ
ԵՐԿՐՆԵՐԻՑ
• 29-04-2005 18:20:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանում մայիսի 7-13-ը կանցկացվի «Ես եմ» միջազգային երկրորդ երիտասարդական կինոփառատոնը, որի ընթացքում կցուցադրվեն 100 կինոնկարներ աշխարհի տարբեր երկրներից, այդ թվում Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից, ԱՄՆ-ից, Հունաստանից, Բուլղարիայից: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց փառատոնի տնօրեն-կոորդինատոր Նինա Օրդոյանը, ընդհանուր առմամբ փառատոնի կազմկոմիտեն ստացել է 160 ֆիլմ, սակայն կինոգետների հանձնաժողովը դրանցից ընտրել է 100-ը: Փառատոնին կարող են մասնակցել մինչեւ 35 տարեկան երիտասարդ ստեղծագործողները` միայն 2004-2005 թթ. արտադրված ֆիլմերով եւ տեսահոլովակներով: Փառատոնի մրցութային ծրագիրը կընթանա 10 անվանակարգերում` լավագույն լիամետրաժ եւ վավերագրական ֆիլմերի, լավագույն օպերատորական եւ ռեժիսորական աշխատանքի, լավագույն երաժշտական աշխատանքի, լավագույն տեսահոլովակի, լավագույն ուսանողական եւ լավագույն անիմացիոն ֆիլմերի, լավագույն գովազդային տեսահոլովակի եւ լավագույն վիդեոարտ աշխատանքների համար: Փառատոնի ժյուրին սահմանել է «Գրանպրի» եւ 10 այլ մրցանակներ տարբեր անվանակարգերի համար: «Ես եմ» կինոփառատոնի նախագահը Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ, կինոռեժիսոր Ռուբեն Գեւորգյանցն է: Նա նաեւ փառատոնի ժյուրիի նախագահն է:

ВО ВТОРОМ МЕЖДУНАРОДНОМ МОЛОДЕЖНОМ КИНОФЕСТИВАЛЕ "ЭТО Я",<br /> КОТОРЫЙ ПРОЙДЕТ В ЕРЕВАНЕ, БУДУТ ПОКАЗАНЫ 100 ФИЛЬМОВ ИЗ РАЗНЫХ<br /> СТРАН<br /> КОТОРЫЙ ПРОЙДЕТ В ЕРЕВАНЕ, БУДУТ ПОКАЗАНЫ 100 ФИЛЬМОВ ИЗ РАЗНЫХ
СТРАН
ВО ВТОРОМ МЕЖДУНАРОДНОМ МОЛОДЕЖНОМ КИНОФЕСТИВАЛЕ "ЭТО Я",
КОТОРЫЙ ПРОЙДЕТ В ЕРЕВАНЕ, БУДУТ ПОКАЗАНЫ 100 ФИЛЬМОВ ИЗ РАЗНЫХ
• 29-04-2005 18:20:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 29 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. В Ереване с 7 по 13 мая будет проходить второй международный молодежный кинофестиваль "Это я", на которого будут показаны 100 фильмов из разных стран мира, в том числе из России, Франции, США, Греции, Болгарии. Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" директор-координатор фестиваля Нина Ордян, в общей сложности оргкомитет фестиваля получил 160 фильмов, однако комиссия киноведов выбрала только 100 из них. В фестивале могут принимать участие молодые люди в возрасте до 35 лет, снявшие фильмы или видеоклипы в течение 2004-2005 гг. Конкурсная программа фестиваля будет проходить по 10 номинациям - лучший полнометражный и документальный фильм, лучшая операторская и режиссерская работа, лучшая музыкальная работа, лучший видеоролик, лучший студенческий фильм и лучший анимационный фильм, лучший рекламный ролик и лучшая работа в жанре видеоарт. Жюри фестиваля учредила "Гран при" и призы за 10 других номинаций. Председателем кинофестиваля "Это я" является председатель Союза кинематографистов Армении, кинорежиссер Рубен Геворкян. Он является также председателем жюри фестиваля.