ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՎԵՐՋԻՆ<br /> ԽԱՂՈՒՄ 0:1 ՀԱՇՎՈՎ ՊԱՐՏՎԵՑ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԻ ԸՆՏՐԱՆՈՒՆ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՎԵՐՋԻՆ
ԽԱՂՈՒՄ 0:1 ՀԱՇՎՈՎ ՊԱՐՏՎԵՑ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԻ ԸՆՏՐԱՆՈՒՆ
• 22-11-2007 15:05:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը «Եվրո-2008»-ի որակավորման փուլի խմբային մրցաշարի ծրագրով նոյեմբերի 21-ին մրցաշրջանի վերջին խաղն անցկացրեց Երեւանի «Հանրապետական» մարզադաշտում: Հայաստանի թիմը հյուրընկալեց Ղազախստանի ընտրանուն եւ պարտվեց 0:1 հաշվով: Հայաստանի ֆուտբոլիստները խմբում 9 միավորով գրավեցին 7-րդ, իսկ մրցաշարային աղյուսակը եզրափակած ադրբեջանցիները` 5 միավորով 8-րդ տեղը: 28 միավորով 1-ին տեղը գրավեց Լեհաստանի հավաքականը, նրանից մեկ միավոր պակաս վաստակեցին պորտուգալացիները: Նշած երկու թիմերն արժանացան Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչի ուղեգրերի: Խմբային մրցաշարում 3-րդ տեղը գրավեցին ֆինները` 24 միավոր, 4-րդը` սերբերը` 21, 5-րդը` բելգիացիները` 18 միավորով: Այսպիսով հայտնի դարձան եզրափակիչի բոլոր 16 մասնակիցները: 2008թ-ի ամռանը Շվեյցարիայի եւ Ավստրիայի խաղադաշտերում կմրցեն Լեհաստանի, Իտալիայի, Ֆրանսիայի, Հունաստանի, Չեխիայի, Գերմանիայի, Խորվաթիայի, Իսպանիայի, Ռումինիայի, Հոլանդիայի, Շվեդիայի, Ռուսաստանի, Թուրքիայի, Պորտուգալիայի եւ կազմակերպիչ երկրների` Շվեյցարիայի եւ Ավստրիայի հավաքականները: Եզրափակիչ մրցաշարի վիճակահանությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 2-ին Լյութերնում:

NATIONAL FOOTBALL TEAM OF ARMENIA DEFEATED BY NATIONAL TEAM<br /> OF KAZAKHSTAN IN FINAL GAME WITH SCORE OF 0:1<br />
NATIONAL FOOTBALL TEAM OF ARMENIA DEFEATED BY NATIONAL TEAM
OF KAZAKHSTAN IN FINAL GAME WITH SCORE OF 0:1
• 22-11-2007 15:05:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, NOVEMBER 22, NOYAN TAPAN. On November 21, the national footbal team of Armenia held the final game of the tournament by the group tournament of the "Euro-2008" elimination tour at the Yerevan Republican stadium. The team of Armenia received the national team of Kazakhstan and was defeated with a score of 0:1. The football players of Armenia took the 7th place in the group with 9 points, and the Azeris, who were at the bottom of the tournament table, took the 8th place with 5 points. The national team of Poland took the first place with 28 points, and the Portuguese gained 27 points. The two above mentioned teams gained right to take part in the final of the Europe Championship. In group tournament the Finns took the 3rd place with 24 points, the Serbs took the 4th place with 21 points and the Belgians the 5th place with 18 points. Thus, all the 16 participants of the final became known. In summer 2008, the national teams of Poland, Italy, France, Greece, Czech Republic, Germany, Croatia, Spain, Romania, Holland, Sweden, Russia, Turkey, Portugal, and of organizing countries, Switzerland and Austria will compete in the playing-fields of Switzerland and Austria. The drawing of lots of the final tournament will take place in Lucerne on December 2.