2007Թ. 10 ԱՄԻՍՆԵՐԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԻԳՐԱՑԻԱՅԻ ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ<br /> ՍԱԼԴՈՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՆՈՒՅՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ՀԱՄԵՄԱՏ ԱՃԵԼ Է<br /> 63,4%-ՈՎ<br />
2007Թ. 10 ԱՄԻՍՆԵՐԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԻԳՐԱՑԻԱՅԻ ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ
ՍԱԼԴՈՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՆՈՒՅՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ՀԱՄԵՄԱՏ ԱՃԵԼ Է
63,4%-ՈՎ
• 22-11-2007 14:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանում 2007թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին միգրացիայի բացասական սալդոն կազմել է 42,3 հազար մարդ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից 16,4 հազարով կամ 63,4%-ով ավելի է: Ընթացիկ տարում միգրացիայի դրական սալդո է գրանցվել հունիս, հուլիս, հոտեմբերին ամիսներին` կազմելով, համապատասխանաբար, 9600, 4900, 8000 մարդ: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ Տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն գործակալության Միգրացիոն ծրագրերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Վիկտոր Սոլախյանը: Նա հայտնեց նաեւ, որ տարեցտարի աճում են ուղեւորահոսքերի ծավալները: Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբերին ուղեւորահոսքերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 2 մլն 137 հազար մարդ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 549 հազարով կամ 34,5%-ով:

NEGATIVE BALANCE OF MIGRATION GROWS BY 63.4% IN ARMENIA IN<br /> FIRST TEM MONTHS OF 2007 ON SAME PETRIOD OF LAST YEAR<br />
NEGATIVE BALANCE OF MIGRATION GROWS BY 63.4% IN ARMENIA IN
FIRST TEM MONTHS OF 2007 ON SAME PETRIOD OF LAST YEAR
• 22-11-2007 14:30:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 22, NOYAN TAPAN. In January-October 2007, the negative balance of migration made 42.3 thousand people in Armenia, which exceeds by 16.4 thousand or 63.4% the index of the same period of 2006. In 2007, a positive balance of migration was registered in June, July and October, making 9,600, 4,900, and 8,000 people respectively, NT correspondent was informed by Victor Solakhian, chief expert of the migration programs unit of the migration agency of the RA ministry of territorial governance. According to him, passenger flows are growing year by year. In January-October of this year, the passenger flow made 2 million 137 thousand people, which is more by 549 thousand or 34.5% as compared with the same period of 2006.