2007Թ. 10 ԱՄԻՍՆԵՐԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԻԳՐԱՑԻԱՅԻ ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ<br /> ՍԱԼԴՈՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՆՈՒՅՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ՀԱՄԵՄԱՏ ԱՃԵԼ Է<br /> 63,4%-ՈՎ<br />
2007Թ. 10 ԱՄԻՍՆԵՐԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԻԳՐԱՑԻԱՅԻ ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ
ՍԱԼԴՈՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՆՈՒՅՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ՀԱՄԵՄԱՏ ԱՃԵԼ Է
63,4%-ՈՎ
• 22-11-2007 14:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանում 2007թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին միգրացիայի բացասական սալդոն կազմել է 42,3 հազար մարդ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից 16,4 հազարով կամ 63,4%-ով ավելի է: Ընթացիկ տարում միգրացիայի դրական սալդո է գրանցվել հունիս, հուլիս, հոտեմբերին ամիսներին` կազմելով, համապատասխանաբար, 9600, 4900, 8000 մարդ: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ Տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն գործակալության Միգրացիոն ծրագրերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Վիկտոր Սոլախյանը: Նա հայտնեց նաեւ, որ տարեցտարի աճում են ուղեւորահոսքերի ծավալները: Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբերին ուղեւորահոսքերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 2 մլն 137 հազար մարդ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 549 հազարով կամ 34,5%-ով:

ЗА 10 МЕСЯЦЕВ 2007 ГОДА ОТРИЦАТЕЛЬНОЕ САЛЬДО МИГРАЦИИ В<br /> АРМЕНИИ ВЫРОСЛО НА 63,4% ПО СРАВНЕНИЮ С ТЕМ ЖЕ ПЕРИОДОМ ПРОШЛОГО<br /> ГОДА<br />
ЗА 10 МЕСЯЦЕВ 2007 ГОДА ОТРИЦАТЕЛЬНОЕ САЛЬДО МИГРАЦИИ В
АРМЕНИИ ВЫРОСЛО НА 63,4% ПО СРАВНЕНИЮ С ТЕМ ЖЕ ПЕРИОДОМ ПРОШЛОГО
ГОДА
• 22-11-2007 14:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 22 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В январе-октябре 2007 года отрицательное сальдо миграции в Армении составило 42,3 тысячи человек, что на 16,4 тысячи, или на 63,4%, больше показателя того же периода прошлого года. В текущем году положительное сальдо миграции было зафиксировано в июне, июле и октябре, составив, соответственно, 9600, 4900 и 8000 человек. Об этом корреспондеенту "НОЯН ТАПАН" сообщил главный специалист Отдела миграционных программ Агентства миграции Министерства территориального управления РА Виктор Солахян. Он сообщил также, что из года в год растут объемы пассажирских потоков. В январе-октябре текущего года общий объем пассажирских потоков составил 2 млн 137 тысяч человек, что по сравнению с тем же периодом прошлого года, больше на 549 тысяч, или на 34,5%.