ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ «ՎԱՎԵՐԳՐՈՂԸ» ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԻ ՖՐԱՆՍԻԱՅՈՒՄ<br /> ԵՎ ԻՍՊԱնԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆԵՐՈՒՄ<br />
ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ «ՎԱՎԵՐԳՐՈՂԸ» ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԻ ՖՐԱՆՍԻԱՅՈՒՄ
ԵՎ ԻՍՊԱնԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆԵՐՈՒՄ
• 29-10-2004 16:15:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փարիզում հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 7-ը անցկացվող «Միջազգային հանդիպումներ Փարիզ-Բեռլին» 8-րդ միջազգային կինոփառատոնում կցուցադրվի նաեւ կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանի «Վավերագրողը» ֆիլմը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի կինոլրագրողների եւ կինոգետների ասոցիացիայի նախագահ Սուսաննա Հարությունյանը, ֆիլմը ցուցադրվելու է Փարիզի հայտնի «Grande Halle de la Villette», «Cinemateque» եւ «Entrepot» կինոթատրոններում: Ավելի ուշ «Վավերագրողը» կներկայցվի նաեւ նոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 4-ը իսպանական Բիլբաո քաղաքում կայանալիք ավանդական «ZINEB» վավերագրական ֆիլմերի միջազգային կինոփառատոնում: Իսպանիայում կինոնկարը կցուցադրվի Գուգենհայմ հայտնի թանգարանում` փառատոնի հատուկ ծրագրերի շրջանակներում:

ФИЛЬМ АРУТЮНА ХАЧАТРЯНА "ДОКУМЕНТАЛИСТ" БУДЕТ ПОКАЗАН НА<br /> КИНОФЕСТИВАЛЯХ ВО ФРАНЦИИ И ИСПАНИИ<br /> КИНОФЕСТИВАЛЯХ ВО ФРАНЦИИ И ИСПАНИИ
ФИЛЬМ АРУТЮНА ХАЧАТРЯНА "ДОКУМЕНТАЛИСТ" БУДЕТ ПОКАЗАН НА
КИНОФЕСТИВАЛЯХ ВО ФРАНЦИИ И ИСПАНИИ
• 29-10-2004 16:15:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 29 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. На проходящем в Париже с 28 октября по 7 ноября 8-ом международном кинофестивале "Международные встречи Париж-Берлин" будет продемонстрирован фильм Арутюна Хачатряна "Документалист". Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" председатель Ассоциации киножурналистов и киноведов Армении Сусанна Арутюнян, фильм будет показан в известных кинотеатрах Парижа "Grand Halle de la Vilette", "Cinemateque" и "Entrepot". Позднее "Документалист" будет показан на традиционном международном кинофестивале документальных фильмов "ZINEB", который будет проходить с 28 ноября по 4 декабря в испанском городе Бильбао. В Испании кинофильм будет показан в известном музее Гугенхейм, в рамках специальных программ фестиваля.