ԿԱՌԼՈՎԻ ՎԱՐԻԻ 38-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆՈՒՄ ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԻ<br /> ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ «ՎԱՎԵՐԱԳՐՈՂԸ» ՖԻԼՄԸ<br />
ԿԱՌԼՈՎԻ ՎԱՐԻԻ 38-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆՈՒՄ ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԻ
ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ «ՎԱՎԵՐԱԳՐՈՂԸ» ՖԻԼՄԸ
• 19-06-2003 14:55:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հուլիսի 4-12-ը անցկացվելիք Կառլովի Վարիի միջազգային 38-րդ կինոփառատոնում կկայանա Հարություն Խաչատրյանի «Վավերագրողը» գեղարվեստական ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի Կինոքննադատների եւ կինոլրագրողների ասոցիացիայի նախագահ Սուսաննա Հարությունյանը, փառատոնի կազմակերպիչները ներկայացված ֆիլմերի ընտրությունից հետո հայ ռեժիսորի կինոնկարն ընդգրկել են մրցութային ծրագրում: Փառատոնին մասնակցելու հրավեր է ստացել նաեւ ֆիլմի հեղինակը: Ըստ Սուսաննա Հարությունյանի, մինչ օրս «Վավերագրողը» ընդհանրապես չի ցուցադրվել ոչ Հայաստանում եւ ոչ էլ արտերկրում: Հուլիսի 9-ին ֆիլմը կցուցադրվի մրցութային ծրագրում, ինչից հետո կկայանա եւս երկու ցուցադրություն` հուլիսի 10-ին եւ 11-ին:

НА 38-М МЕЖДУНАРОДНОМ КИНОФЕСТИВАЛЕ В КАРЛОВЫХ ВАРАХ БУДЕТ<br /> ДЕМОНСТРИРОВАТЬСЯ ФИЛЬМ АРУТЮНА ХАЧАТРЯНА "ДОКУМЕНТАЛИСТ"<br /> " />
НА 38-М МЕЖДУНАРОДНОМ КИНОФЕСТИВАЛЕ В КАРЛОВЫХ ВАРАХ БУДЕТ
ДЕМОНСТРИРОВАТЬСЯ ФИЛЬМ АРУТЮНА ХАЧАТРЯНА "ДОКУМЕНТАЛИСТ"
• 19-06-2003 14:55:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 19 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. На 38-м международном кинофестивале в Карловых Варах, который пройдет 4-12 июля, состоится мировая премьера художественного фильма армянского режиссера Арутюна Хачатряна "Документалист". Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" председатель Ассоциации кинокритиков и киножурналистов Армении Сусанна Арутюнян, организаторы фестиваля после отбора представленных фильмов включили фильм армянского режиссера в конкурсную программу. По словам Сусанны Арутюнян, до сих пор "Документалист" вообще не демонстрировался ни в Армении, ни за рубежом. 9 июля фильм будет показан в конкурсной программе, после чего состоятся еще два просмотра - 10 и 11 июля.