Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ամփոփել է 2011թ. արդիւնքներն ու հրապարակել 10 լաւագոյն մարզիկների , մարզիչների, մրցավարների ու մարզական հինգ կազմակերպութիւնների ցուցակները
2011թ. տասը լաւագոյն մարզիկներ /ըստ արդիւնքների/
1. Վաչիկ Վարդանեան - Եւրոպայի առաջնութեան չեմպիոն
2. Յակոբ Առաքէլեան - Աշխարհի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
3. Գրիգոր Մխիթարեան - Աշխարհի պատանիների առաջնութեան չեմպիոն
- Եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
4. Տիգրան Կիրակոսեան - Աշխարհի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
5. Աշոտ Դանիէլեան - Եւրոպայի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
6. Անդրանիկ Նաղդալեան - Եւրոպայի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
7. Ռուզաննա Սարգսեան - Եւրոպայի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
8. Մհեր Կարապետեան - Աշխարհի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
9. Ռոզա Խաչատրեան - Աշխարհի աղջիկների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի աղջիկների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
10. Ռաֆիկ Մանուկեան - Աշխարհի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի 2011թ. լաւագոյն 10 մարզիչների
(այբբենական կարգով)
Աւդալեան Սամուէլ - ք. Եղուարդ
Աւետիսեան Հայկ - ք. Գիւմրի
Բալեան Արշալոյս - ք. Աբովեան
Գալստեան Աղասի - ք. Վանաձոր
Գեւորգեան Գոհար - ք. Երեւան
Խոյեցեան Մանուէլ - ք. Սպիտակ
Խօջայեան Վովիկ - ք. Աբովեան
Հայրապետեան Միքայէլ - ք. Երեւան
Միրզոյեան Էռնեստ - ք. Ստեփանակերտ
Սեւոյեան Գուրգէն - ք. Գիւմրի
ՑՈՒՑԱԿ
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի 2011թ. լաւագոյն 10 մրցավարների
(այբբենական կարգով)
Ասլանեան Էդուարդ - ք. Երեւան
Աւետիսեան Հայկ - ք. Գիւմրի
Բալեան Արշալոյս - ք. Աբովեան
Գալստեան Աղասի - ք. Վանաձոր
Գրիգորեան Էդիկ - ք. Գիւմրի
Խաչատրեան Վաչագան - ք. Երեւան
Խօջայեան Վովիկ - ք. Աբովեան
Խուգեյեան Վարդան - ք. Երեւան
Կարապետեան Արեւիկ - ք. Երեւան
Հախումեանց Արթուր - ք. Արտաշատ
Կազմուած է ըստ Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի
2011թ. նոյեմբերի 29-ին կատարած հարցումների
Հայաստանի 2011թ. հինգ լաւագոյն մարզական կազմակերպութիւնները
1.Սամբոյի եւ ձիւդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց
/տնօրէն` Մ. Հայրապետեան/
Վաչիկ Վարդանեան - Եւրոպայի առաջնութեան չեմպիոն
Յակոբ Առաքէլեան - Աշխարհի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Տիգրան Կիրակոսեան - Աշխարհի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙ մրցանակակիր
Աշոտ Դանիէլեան - Եւրոպայի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Անդրանիկ Նաղդալեան- Եւրոպայի առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Էմմա Բաղիրեան - Եւրոպայի աղջիկների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Ռուզաննա Սարգսեան - Եւրոպայի կանանց առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Մհեր Կարապետեան - Աշխարհի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
-եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
2. Գիւմրիի հանրապետական համալիր մարզադպրոց
/տնօրէն Կ. Յարաբեան/
Գրիգոր Մխիթարեան - Աշխարհի պատանիների առաջնութեան չեմպիոն
- Եւրոպայի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Ռազմիկ Պետոյեան - Եւրոպայի պատանիների առաջնութեան ΙΙ մրցանակակիր
Մաքսիմ Մանուկեան - Աշխարհի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
3. ՀՀ ՊՆ Բանակի կենտրոնական մարզական ակումբ
/պետ, փոխգնդապետ Լ. Երանոսեան/
Տիգրան Կիրակոսեան - Եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Սերյոժայ Ալեքսանեան - Եւրոպայի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
Կարէն Տօնոյեան - Աշխարհի երիտասարդների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
4. «հայաստանէ մարզական միութիւն
/նախագահ` Ռ. Ստեփանեան/
Յովհաննէս Ալեքսանեան - Եւրոպայի պատանիների առաջնութեան ΙΙ մրցանակակիր
Ռոզա Խաչատրեան - Աշխարհի աղջիկների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի աղջիկների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
5. Ջրաշենի մարզադպրոց / «Սեւան» գիւղական մարզական ընկերութիւն, ք. Սպիտակ/
/աւագ մարզիչ` Մ. Խոյեցեան/
Ռաֆիկ Մանուկեան - Աշխարհի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր
- Եւրոպայի պատանիների առաջնութեան ΙΙΙ մրցանակակիր