Ապրիլի 24-ին Կիպրոսի «PASYDY» դահլիճում տեղի կունենայ Հայոց<br /> ցեղասպանութեան 95-րդ տարելիցին նուիրուած յիշատակի օր<br />
Ապրիլի 24-ին Կիպրոսի «PASYDY» դահլիճում տեղի կունենայ Հայոց
ցեղասպանութեան 95-րդ տարելիցին նուիրուած յիշատակի օր
• 24-04-2010 11:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Ապրիլի 24-ին Կիպրոսի «PASYDY» դահլիճում տեղի կունենայ Հայոց ցեղասպանութեան 95-րդ տարելիցին նուիրուած յիշատակի օր: Միջոցառման գլխաւոր զեկուցողն է Եւրախորհրդարանի պատգամաւոր Իոաննիս Կասուլիդեսը: Համազգային մշակոյթային եւ կրթական միութեան «Սիփան» պարախումբը ներկայացնելու է մշակոյթային ծրագիր: Ինչպէս տեղեկացնում է www.gibrahayer.com կայքը, միջոցառումը կազմակերպել է Յիշատակի յանձնախումբը եւ մի շարք հայ-կիպրական կազմակերպութիւններ:

On April 24 Commemoration of the 95th anniversary of the<br /> Armenian Genocide to be held at PASYDY Hall in Cyprus<br />
On April 24 Commemoration of the 95th anniversary of the
Armenian Genocide to be held at PASYDY Hall in Cyprus
• 24-04-2010 11:30:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, APRIL 24, NOYAN TAPAN - ARMENIANS TODAY. Commemoration of the 95th anniversary of the Armenian Genocide will be held at PASYDY Hall. Keynote speaker of the event is Cyprus Euro-Parliamentarian Ioannis Kasoulides. Hamazkayin Cultural and Educational Association's SIPAN Dance Ensemble will perform in the cultural program. According to the report of www.gibrahayer.com, the event is organised by the Commemorative Committee comprising of Armenian-Cypriot organisations.