ՏԱՐԵՍԿՉԲԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՍՈՑԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ<br /> ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԵԼ ԵՆ ՄՕՏ 6,4 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ<br /> ԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐ<br />
ՏԱՐԵՍԿՉԲԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՍՈՑԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ
ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԵԼ ԵՆ ՄՕՏ 6,4 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ
ԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐ
• 29-10-2007 17:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Սոցիալական ծառայութեան 16 տարածքային գործակալություններում իրականացուած ստուգումների արդիւնքում յայտնաբերուել են 6,4 մլն դրամի (մօտ 19,6 հազար ԱՄՆ դոլար) խախտումներ պարունակող գործեր: Այս մասին «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց ՀՀ Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարութեան Վերահսկողութեան եւ սոցիալական մոնիտորինգի վարչութեան պետ Վահան Բաղդասարեանը: Ըստ նրա, արձանագրուած խախտումների գերակշիռ մասը պայմանաւորուած է տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից ներկայացուած կեղծ տեղեկանքներով: Վ.Բաղդասարեանը նշեց, որ այս տարուայ ընթացքում ուսումնասիրություններ են անցկացուել նաեւ Հայաստանի «Զբաղվածության պետական ծառայութիւն» գործակալութեան 6 տարածքային կենտրոններում, ուր յայտնաբերուել են 173 հազար դրամի խախտումներ: Ըստ նրա, հիմնական խախտումները պայմանաւորուած են, մասնաւորապէս, գործազրկութեան նպաստի տեւողութեան որոշման համար աշխատանքային ստաժի սխալ հաշուարկով: Ըստ վարչութեան պետի, ստուգումներ են անցկացուել նաեւ ՀՀ Սոցիալական ապահովագրութեան պետական հիմնադրամի 12 տարածքային կենտրոններում, ուր արձանագրուել են 630 հազար դրամ ընդհանուր գումարի աւելի եւ թերի վճարման դէպքեր:

С НАЧАЛА ГОДА В РЕГИОНАЛЬНЫХ АГЕНТСТВАХ СОЦИАЛЬНЫХ СЛУЖБ<br /> АРМЕНИИ ЗАФИКСИРОВАНЫ НАРУШЕНИЯ В РАЗМЕРЕ ОКОЛО 6,4 МЛН ДРАМОВ<br />
С НАЧАЛА ГОДА В РЕГИОНАЛЬНЫХ АГЕНТСТВАХ СОЦИАЛЬНЫХ СЛУЖБ
АРМЕНИИ ЗАФИКСИРОВАНЫ НАРУШЕНИЯ В РАЗМЕРЕ ОКОЛО 6,4 МЛН ДРАМОВ
• 29-10-2007 17:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 29 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В 16 региональных агентствах Социальной службы Армении в результате проведенных проверок выявлены дела, содержащие нарушения в размере 6,4 млн драмов (около 19,6 тысяч долларов). Об этом корреспонденту "НОЯН ТАПАН" сообщил начальник Управления по контролю и социальному мониторингу Министерства труда и социальных вопросов РА Ваан Багдасарян. По его словам, преобладающая часть зафиксированных нарушений обусловлена фальшивыми справками, представленными органами местного самоуправления. В.Багдасарян отметил, что в течение этого года проведены исследования и в 6-ти территориальных центрах агентства "Государственная служба занятости", где были выявлены нарушения на сумму в 173 тысячи драмов. По его словам, основные нарушения обусловлены, в частности, неверным расчетом трудового стажа для определения продолжительности выплаты пособия по безработице. По словам начальника Управления, проведены проверки и в 12 региональных центрах Государственного фонда социального страхования РА, где были зафиксированы случаи нарушения переплачивания или недоплаты на общую сумму в 630 тысяч драмов.