ՄԱՐՏԻ 2-ԻՆ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՅ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՆՑ ԾԽԱԽՈՏԻ»<br /> ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ<br />
ՄԱՐՏԻ 2-ԻՆ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՅ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՆՑ ԾԽԱԽՈՏԻ»
ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ
• 01-03-2007 17:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստանն առանց ծխախոտի» հասարակական դաշինքի 2-րդ ազգային համաժողովը նուիրուած է «Ծխախոտի իրացման, սպառման եւ օգտագործման սահմանափակումների մասին» ՀՀ օրէնքի ուժի մէջ մտնելու եւ Հայաստանի կողմից Առողջապահութեան համաշխարհային կազմակերպութեան «Ծխախոտի դէմ պայքարի մասին» շրջանակային կոնվենցիայի վաւերացման երկրորդ տարեդարձին: Ինչպէս նշուած է «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին դաշինքի տրամադրած հաղորդագրութիւնում, համաժողովը տեղի կունենայ մարտի 2-ին` Հայաստանի Ամերիկեան համալսարանում: Համաժողովի շրջանակներում կներկայացուեն հանրապետութիւնում 2004-2006թթ.-ին իրականացուած հակածխախոտային ծրագրերը, ինչպէս նաեւ կցուցադրուեն ՀԿ-ների մշակած հակածխախոտային պաստառները, կրթական բրոշիւրները, գիտական աշխատանքները: Բացի այդ, ՀՀ Առողջապահութեան նախարարութեան մասնագէտները կներկայացնեն այդ ոլորտում առկայ նուաճումներն ու բացթողումները: «Հայաստանն առանց ծխախոտի» հասարակական դաշինքը ստեղծուել է 2004թ.-ին եւ ներկայումս միաւորում է 25 հասարակական կազմակերպութիւններ:

SECOND NATIONAL CONFERENCE OF ARMENIA WITHOUT TOBACCO<br /> PUBLIC BLOC TO TAKE PLACE ON MARCH 2<br />
SECOND NATIONAL CONFERENCE OF ARMENIA WITHOUT TOBACCO
PUBLIC BLOC TO TAKE PLACE ON MARCH 2
• 01-03-2007 17:50:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, MARCH 1, NOYAN TAPAN. The second national conference of Armenia Without Tobacco public bloc is dedicated to the second anniversary of coming into force of RA law "On Limitations on Realization, Consumption and Use of Tobacco" and Armenia's ratifying the framework convention On Tobacco Control of World Health Organization. As it was mentioned in the report submitted to Noyan Tapan by the bloc, the conference will take place on March 2 at the American University of Armenia. Anti-tobacco programs implemented in the country in 2004-2006 will be presented, as well as anti-tobacco posters, teaching brochures, scientific works worked out by NGOs will be shown. Besides, specialists of RA Ministry of Health will present the achievements and omissions in this sphere. Armenia Without Tobacco public bloc was created in 2004 and currently unites 25 NGOs.