ՄԱՐՏԻ 2-ԻՆ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՅ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՆՑ ԾԽԱԽՈՏԻ»<br /> ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ<br />
ՄԱՐՏԻ 2-ԻՆ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՅ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՆՑ ԾԽԱԽՈՏԻ»
ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ
• 01-03-2007 17:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստանն առանց ծխախոտի» հասարակական դաշինքի 2-րդ ազգային համաժողովը նուիրուած է «Ծխախոտի իրացման, սպառման եւ օգտագործման սահմանափակումների մասին» ՀՀ օրէնքի ուժի մէջ մտնելու եւ Հայաստանի կողմից Առողջապահութեան համաշխարհային կազմակերպութեան «Ծխախոտի դէմ պայքարի մասին» շրջանակային կոնվենցիայի վաւերացման երկրորդ տարեդարձին: Ինչպէս նշուած է «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին դաշինքի տրամադրած հաղորդագրութիւնում, համաժողովը տեղի կունենայ մարտի 2-ին` Հայաստանի Ամերիկեան համալսարանում: Համաժողովի շրջանակներում կներկայացուեն հանրապետութիւնում 2004-2006թթ.-ին իրականացուած հակածխախոտային ծրագրերը, ինչպէս նաեւ կցուցադրուեն ՀԿ-ների մշակած հակածխախոտային պաստառները, կրթական բրոշիւրները, գիտական աշխատանքները: Բացի այդ, ՀՀ Առողջապահութեան նախարարութեան մասնագէտները կներկայացնեն այդ ոլորտում առկայ նուաճումներն ու բացթողումները: «Հայաստանն առանց ծխախոտի» հասարակական դաշինքը ստեղծուել է 2004թ.-ին եւ ներկայումս միաւորում է 25 հասարակական կազմակերպութիւններ:

2 МАРТА СОСТОИТСЯ ВТОРАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ<br /> ОБЩЕСТВЕННОГО БЛОКА "АРМЕНИЯ БЕЗ ТАБАКА"<br /> " />
• 01-03-2007 17:50:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 1 МАРТА, НОЯН ТАПАН. 2-ая национальная конференция общественного блока "Армения без табака", посвященная вступлению в силу закона РА "Об ограничениях реализации, потребления и использования табака" и второй годовщине ратификации Арменией рамочной конвенции Всемирной организации здравоохранения "О борьбе против табака". Как отмечается в сообщении блока, предоставленном "НОЯН ТАПАН" , конференция состоится 2 марта в Американском университете Армении. В рамках конференции будут представлены атитабачные программы, осуществленные в республике в течение 2004-2006 годов, а также будут показаны атитабачные плакаты, образовательные брошюры, научные работы, разработанные общественными организациями. Кроме того, специалисты Министерства здравоохранения представят имеющиеся в этой сфере достижения и недостатки. Общественный блок "Армения без табака" создан в 2004 году и в настоящее время объединяет 25 общественных организаций.