Միջազգային իրավապաշտպան Amnesty International կազմակերպությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որը թարգմանաբար ներկայացվում է ստորև.   «Անդրադառնալով  Ռուբեն Վարդանյանին 20 տարվա ազատազրկման դատապարտելու վճռին, որը  մինչև Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախ)՝ 2023 թվականին ադրբեջանական
ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն. Վենս
1lurer. ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը հայտարարել է, որ Ժնևում ԱՄՆ և Իրանի ներկայացուցիչների միջև միջուկային հարցի շուրջ անուղղակի բանակցությունները որոշ առումներով լավ են անցել, սակայն Թեհրանը դեռևս պատրաստ
Հայաստանն ու ՄԹ-ն շարունակում են խորացնել համագործակցությունը կիբեռպաշտպանության ոլորտում՝ մասնակցելով Defence Cyber Marvel 2026 զորավարժությանը
• 2026-02-18 11:55:31
1lurer. Միացյալ Թագավորությունն ու Հայաստանը շարունակում են խորացնել համագործակցությունը կիբեռպաշտպանության ոլորտում՝ մասնակցելով Defence Cyber Marvel 2026 զորավարժությանը, որը միավորում է ավելի քան 2500 մասնակից 29 երկրներից։ Այդ մասին ասված
• 2026-02-18 11:44:39
Sputnik. Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի բանակցությունների հերթական փուլն անցկացվում է Ժնևում:   Ռուսաստանը բազմիցս հաստատել է խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ իր պատրաստակամությունը, մինչդեռ հակառակ կողմից պարբերաբար հայտարարություններ են հնչում, որ բանակցությունների անհրաժեշտություն
• 2026-02-18 11:27:59
Ազատություն. ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը հայտարարել է, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններում որոշ առաջընթաց կա, սակայն Թեհրանը դեռ չի ընդունում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սահմանած «կարմիր գծերը»։   Fox