Տեղի է ունեցել Պաշտպանութեան բանակի պարէնային ապահովութեան հարցերին նուիրուած աշխատանքային խորհրդակցութիւն
• 19-02-2011 21:05:04   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՓԵՏՐՈՒԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Արցախի Հանրապետութեան Նախագահ Բակոյ Սահակեանը փետրուարի 19-ին հրաւիրել է աշխատանքային խորհրդակցութիւն` նուիրուած պաշտպանութեան բանակի պարէնային ապահովութեան հարցերին: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ինչպէս միշտ այս տարի եւս պաշտպանութեան բանակը պէտք լիովին ապահովուած լինի անհրաժեշտ մթերային ապրանքներով, եւ այս ուղղութեամբ կոնկրէտ յանձնարարականներ է տուել հանրապետութեան կառավարութեանը: Ինչպէս «ՆՏ»-ին յայտնեցին Արցախի Հանրապետութեան Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատուութեան գլխաւոր վարչութիւնից, խորհրդակցութեանը մասնակցել էն Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարար Սեյրան Օհանեանը, Արցախի Հանրապետութեան փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսեանը, գիւղատնտեսութեան նախարար Արմօ Ծատուրեանը:

Бако Саакян созвал рабочее совещание, посвященное вопросам продовольственного обеспечения Армии обороны
• 19-02-2011 21:05:04   | Армения  |  Общество
СТЕПАНАКЕРТ, 19 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. 19 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян созвал рабочее совещание, посвященное вопросам продовольственного обеспечения Армии обороны. Глава государства подчеркнул, что как и прежде, в этом году Армия обороны также должна быть полностью обеспечена необходимыми продуктами питания, и в этом направлении дал конкретные поручения правительству республики. Как сообщили «НТ» из Главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах, в совещании приняли участие министр обороны Республики Армения Сейран Оганян, вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, министр сельского хозяйства Армо Цатурян.