Կնքուել է Ոռոգւող գիւղատնտեսութիւն ենթածրագրով<br /> ենթակառուցուածքների շինարարութեան վերահսկողութեան պայմանագիր<br />
Կնքուել է Ոռոգւող գիւղատնտեսութիւն ենթածրագրով
ենթակառուցուածքների շինարարութեան վերահսկողութեան պայմանագիր
• 16-02-2009 23:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՈՒԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հազարամյակի մարտահրաւեր հիմնադրամ - Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի եւ գերմանական Սի-Ի-Էս Քոնսալթինգ Էնջինիրս (CES Consulting Engineers Salzgitter GmbH), գերմանական Էյ-Էյչ-Թի Գրուփ (AHT GROUP AG) եւ Երեւանի Ճարտարապետութեան եւ շինարարութեան պետական համալսարանի կոնսորցիումի միջեւ փետրուարի 16-ին պայմանագիր է կնքուել, համաձայն որի կոնսորցիումը Ոռոգւող գիւղատնտեսութիւն ենթածրագրի շրջանակներում կիրականացնի ենթակառուցուածքների շինարարութեան վերահսկողութիւնը: Պայմանագիրը ստորագրուել են «ՀՄՀ-Հայաստան»-ի գլխաւոր գործադիր տնօրէն Արա Յովսէփեանը եւ կոնսորցիումի աշխատանքային խմբի ղեկավար Վալդեմար Փալմթագը: Պայմանագիրը նախատեսում է վեց մայր ջրանցքների, եօթ ինքնահոս համակարգերի վերականգնման, 17 պոմպակայանների նորոգման եւ վերափոխման, Արարատեան հարթավայրի դրենաժային համակարգի եւ մի շարք ներտնտեսային ջրանցքների վերականգնման շինարարական աշխատանքների վերահսկողութիւն: Կոնսորցիումը նաեւ կիրականացնի աշխատանքային սեմինարներ` ուղղուած միջազգայնօրէն ընդունուած շինարարական տեխնոլոգիաների, չափորոշիչների, պահանջների կիրառմանն ու որակի վերահսկմանը: Պայմանագրի արժէքն է 2,9 մլն ԱՄՆ դոլար: Այն կգործի ՀՄՀ-Հայաստանի Համաձայնագրի իրականացման ամբողջ ընթացքում:

Agreement on control of infrastructure construction signed<br /> within framework of irrigated agriculture subprogram<br />
Agreement on control of infrastructure construction signed
within framework of irrigated agriculture subprogram
• 16-02-2009 23:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, FEBRUARY 16, NOYAN TAPAN. The Millennium Challenge Account (MCA) - Armenia SNCO and the Consortium of Consulting Engineers Salzgitter GmbH, AHT Group AG (Germany) and Yerevan State University of Architecture and Construction on February 16 signed an agreement, by which the Consortium will control the construction of infrastructures within the framework of the Irrigated Agriculture subprogram. The agreement was signed by CEO of MCA-Armenia Ara Hovsepian and the head of the Consortium's working group Valdemar Palmtag. The agreement envisages control of the restoration of 6 main canals and 7 gravity systems, the repairs of 17 pumping stations, as well as the restoration of a drainage system and several inter-farm canals in Ararat Valley. The Consortium will also organize working seminars on quality control and the use of international construction technologies, standards and requirements. The cost of the agreement makes 2.9 million dollars. It will be in effect during the implementation of the MCA-Armenia Compact.