«ՇԱՆԹ ՊԼԻՒՍ» ԵՎ «ԱՇՏԱՐԱԿ ԿԱԹ» ԸՆԿԵՐՈՒԹԻՒՆՆԵՐԸ ՊԱՂՊԱՂԱԿԻ<br /> ՇՈՒԿԱՅՈՒՄ ՃԱՆԱՉՈՒԵՑԻՆ ԳԵՐԻՇԽՈՂ ԴԻՐՔ ՈՒՆԵՑՈՂ<br />
«ՇԱՆԹ ՊԼԻՒՍ» ԵՎ «ԱՇՏԱՐԱԿ ԿԱԹ» ԸՆԿԵՐՈՒԹԻՒՆՆԵՐԸ ՊԱՂՊԱՂԱԿԻ
ՇՈՒԿԱՅՈՒՄ ՃԱՆԱՉՈՒԵՑԻՆ ԳԵՐԻՇԽՈՂ ԴԻՐՔ ՈՒՆԵՑՈՂ
• 18-06-2008 17:20:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՅՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Տնտեսական մրցակցութեան պաշտպանութեան պետական յանձնաժողովը յունիսի 18-ի նիստում պաղպաղակի շուկայում «Շանթ Պլիւս» եւ «Աշտարակ կաթ» ընկերութիւններին համարեց որպէս գերիշխող դիրք ունեցող սուբյեկտներ: Այս շուկայում «Շանթ Պլյուսը» հանձանժողովի 2005թ.-ի որոշմամբ նույնպես ճանաչուել էր գերիշխող դիրք ունեցող սուբյեկտ: Համաձայն պաղպաղակի շուկայում գործող 14 տնտեսվարողների կողմից ներկայացուած տեղեկատուութեան, 2007թ.-ին Հայաստանում արտադրուել է 2 449 852,1 կգ պաղպաղակ, որից իրացուել է` 2 310 332,2 կգ-ը եւ արտահանուել` 130 389 կգ-ն: Իրացման առաւել մեծ ծաւալներ ունեցող երեք տնտեսվարողներն են` «Շանթ Պլիւս»-ը (30,73%), «Աշտարակա-կաթ»-ը (25,82%) եւ «Թամարան» (21,64%):

КОМПАНИИ "ШАНТ ПЛЮС" И "АШТАРАК КАТ" ПРИЗНАНЫ ИМЕЮЩИМИ<br /> ДОМИНИРУЮЩЕЕ ПОЛОЖЕНИЕ НА РЫНКЕ МОРОЖЕНОГО<br /> ДОМИНИРУЮЩЕЕ ПОЛОЖЕНИЕ НА РЫНКЕ МОРОЖЕНОГО
КОМПАНИИ "ШАНТ ПЛЮС" И "АШТАРАК КАТ" ПРИЗНАНЫ ИМЕЮЩИМИ
ДОМИНИРУЮЩЕЕ ПОЛОЖЕНИЕ НА РЫНКЕ МОРОЖЕНОГО
• 18-06-2008 17:20:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 18 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. Государственная комиссия по защите экономической конкуренции на заседании 18 июня признала компании "Шант плюс" и "Аштарак кат" компаниями, имеющими доминирующее положение на рынке мороженого. На этом рынке "Шант Плюс" по решению комиссии от 2005 года также была признана имеющей доминирующее положение субъектом. Согласно представленным действующими на рынке мороженого 14 хозяйствующими субъектами сведениям, в 2007 году в Армении было произведено 2 449 852,1 кг мороженого, из которых было реализовано 2 310 332,2 кг и экспортировано 130 389 кг. Имеющие наибольшие объемы реализации хозяйственные субъекты - это "Шант Пл-юс" (30,73%), "Аштарак- кат" (25,82%) и "Тамара" (21,64%).