Ոստիկանութիւնը ուսումնական տարուան մեկնարկին ուժեղացուած ծառայութիւն կ'իրականացնէ
Օգոստոսի 25-ին ՆԳՆ Ոստիկանութեան պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլեան անցուցած է աշխատանքային խորհրդակցութիւն։
Մասնակցած են ՆԳՆ ոստիկանութեան չորս հենասիւնային ուղղութիւններու եւ տարածքային ստորաբաժանումներու ղեկավարները։
Օրակարգին նոր ուսումնական տարուան մեկնարկին ընդառաջ ՆԳՆ ոստիկանութեան ծառայութեան կազմակերպումն էր։
Կամո Ցուցուլեան հանձնարարած է սեպտեմբերի 1-էն հանրապետութեան ուսումնական հաստատութիւններուն եւ հարակից տարածքներում իրականացնել ուժեղացուած ծառայութիւն՝ ներգրավելով Ոստիկանութեան հենասիւնային բոլոր ուղղութիւններու ծառայողները։ Իր խօսքերով՝ չպէտք է սահմանափակուիլ միայն դպրոցներու մուտքերու մօտ հերթապահութեամբ, այլեւ իրականացնել նաեւ շրջիկ ծառայութիւն։
Կամո Ցուցուլեան նշած է, որ խցանումներու կանխման, երթեւեկութեան անխափան կազմակերպման եւ անչափահասներու անվտանգ տեղաշարժի ապահովման նպատակով անհրաժեշտ է ձեռնարկել համապատասխան միջոցառումներ, ուժեղացնել հսկողութիւնը սպասարկուող տարածքներում։ Ընդգծուած է անչափահասներու հետ տարվող աշխատանքներու արդյունավետութեան բարձրացումը՝ ուշադրութեան կենտրոնում պահելով անչափահասներու մասնակցութեամբ կամ իրենց նկատմամբ հնարաւոր իրաւախախտումներու կանխարգելումը։
Կամո Ցուցուլեան նշած է, որ պէտք է հետեւողականօրէն պահպանել ծառայողական կարգապահութիւնը՝ ընդգծելով Ոստիկանութեան ստորաբաժանման ղեկավարներու անձնական պատասխանատվութիւնը ծառայութեան պատշաճ կազմակերպման մէջ։

The police will carry out enhanced services at the start of the academic year.
On August 25, the Acting Deputy Minister of Internal Affairs and Chief of Police Kamo Tsutsulyan held a working consultation.
Participants included the heads of four core directions of the Police of the Ministry of Internal Affairs and territorial subdivisions.
The agenda focused on the organization of police services in anticipation of the start of the new academic year.
Kamo Tsutsulyan instructed that from September 1, enhanced services should be implemented in educational institutions and surrounding areas across the republic, involving officers from all core directions of the Police. According to him, it should not be limited to duty at the entrances of schools, but also include mobile patrols.
Kamo Tsutsulyan noted that in order to prevent congestion, ensure smooth traffic organization, and guarantee the safe movement of minors, it is necessary to take appropriate measures and strengthen oversight in the serviced areas. The emphasis was placed on increasing the effectiveness of work with minors, keeping in focus the prevention of possible legal violations involving minors or against them.
Kamo Tsutsulyan stated that it is essential to consistently maintain service discipline, highlighting the personal responsibility of the heads of police subdivisions in the proper organization of service.