Դուք կը փորձէք քաջալերել անձանց, որոնք կը փորձեն պետութեան մէջ պետութիւն դառնալ. Չախոյանը՝ ընդդիմադիրներուն
26-08-2026 18:29 Հայաստան Քաղաքականութիւն
1lurer.am  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցութեան պատգամաւոր Տարոն Չախոյեան ԱԺ տարածքային կառավարման եւ շրջակա միջավայրի պահպանութեան հարցերու մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտօնին ընդդիմադիր պատգամաւոր Իրինա Յոլեանին թեկնածութեան քննարկման ժամանակ անդրադարձաւ «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցութեան պատգամաւոր Անուշ Միրզոյանի այն դիտարկմանը, թէ Իրինա Յոլեան մեծ աշխատանք կատարած է 44-օրեայ պատերազմի ժամանակ եւ հետպատերազմեան սիւնիքեան ճգնաժամի օրերուն:
«Այդ աշխատանքի շնորհիւ Գորիսը պետութիւն էր պետութեան մէջ»,- յայտարարած էր պատգամաւոր Անուշ Միրզոյանը:
Այս համատեքստին մէջ Տարոն Չախոյեան, դիմելով Իրինա Յոլեանին, յայտարարեց. «Չգիտեմ՝ գիտակցելով՞, թէ՞ անգիտակցաբար ձեր գործընկերը մեղադրեց ձեզ հակապետականութեան մէջ: Պետութեան մէջ պետութիւն չի եղած եւ չի կրնար լինել: Եթէ եղաւ, այդ պետութիւնը կազմաքանդուելու է. դա հակապետականութիւն է, ապապետականութիւն է: Հետո ալ կ'գաք, միամիտ դեմքով կ'կանգնեք կ'ասեք՝ վա՛յ, մեզ ասացին ապապետական ուժ: Բա ապապետականութիւնը ո՞նց է լինում:
Ասեմ աւելին, դուք փորձում եք քաջալերել նաեւ այն անձանց, որոնք փորձում են պետութեան մէջ պետութիւն դառնալ,- ըսաւ Չախոյեան եւ հավելեց,- Կտրիճ Ներսիսեանն ալ կը փորձի պետութեան մէջ պետութիւն ստեղծել»:
Գարեգին Բ-ին ավազանի անունով դիմելուց ետոյն ընդդիմութիւնը կրկին, ի նշան բողոքի, ձեռքով հարվածեց սեղաններին:

You are trying to encourage individuals who are attempting to become a state within a state. Chakhoyan to the opposition.
26-08-2026 18:29 Armenia Politics
1lurer.am  The deputy of the "Civil Contract" faction, Taron Chakhoyan, referred to the statement of the opposition deputy Irina Yolyan regarding her candidacy for the position of chair of the National Assembly's Standing Committee on Territorial Administration and Environmental Protection, noting that Irina Yolyan had done significant work during the 44-day war and in the days of the post-war crisis in Syunik.
"Thanks to that work, Goris was a state within a state," declared deputy Anush Mirzoyan.
In this context, Taron Chakhoyan, addressing Irina Yolyan, stated, "I don't know whether consciously or unconsciously your colleague accused you of anti-state activities. There has never been and cannot be a state within a state. If there was, that state would be dismantled. That is anti-state, it is anti-national. Later, you will come and stand with an innocent face and say, 'Oh, we were told we are an anti-state force.' But how does anti-state happen?"
I'll add more, you are also trying to encourage those individuals who are trying to become a state within a state," said Chakhoyan, adding, "Ktrich Nersisyan is also trying to create a state within a state."
After addressing Garegin II by name, the opposition again struck the tables with their hands in protest.