Շուրջ 7000 արցախցի ընտանիք բնակարանի հավաստագիր կը ստանայ․ Փաշինեան
«Մեր հանձնառութեան շրջանակում շուրջ 7000 ընտանիք արդէն իսկ ստացած է բնակարանի ձեռքբերման հավաստագիր։ Մեր ծրագրում մենք ֆիքսած ենք 10 հազար թիւ, բայց դա մոտաւոր հաշուարկ է, այսինքն՝ շահառու պիտի ըլլան այդ նախապայմաններուն համապատասխանող բոլոր ընտանիքները»,- կառավարության նիստին ըսաւ Նիկոլ Փաշինեան՝ խօսելով Արցախէն բռնագաղթածներու բնակարանային ապահովման ծրագրի մասին։
Նա նշեց, որ առաջիկայում նախատեսուած է ընդունել նաեւ բազմազավակ ընտանիքներու բնակարանային ապահովման ծրագիրը։
Փաշինեան յիշեցուց, որ կառավարության պլանով նախատեսուած է 800 մլրդ դրամ ուղղել Արցախէն բռնագաղթածներու բնակարանային ապահովման ծրագրի իրականացմանը։
Վարչապետը նաեւ յիշեցուց սահմանամերձ եւ ոչ միայն սահմանամերձ բնակավայրերուն իրականացուող 16 մլն դրամի բնակարանային աջակցության ծրագրի մասին։

Около 7000 семей из Арцаха получили сертификаты на жилье, заявил Пашинян.
«В рамках нашего обязательства около 7000 семей уже получили сертификат на приобретение жилья. В нашей программе мы зафиксировали цифру в 10 тысяч, но это приблизительная оценка, то есть право на участие будут иметь все семьи, соответствующие этим условиям»,- сказал Никол Пашинян на заседании правительства, говоря о программе обеспечения жильем беженцев из Арцаха.
Он отметил, что в ближайшее время также планируется принять программу обеспечения жильем многодетных семей.
Пашинян напомнил, что по плану правительства предусмотрено выделение 800 миллиардов драм на реализацию программы обеспечения жильем беженцев из Арцаха.
Премьер-министр также напомнил о программе жилищной поддержки на сумму 16 миллионов драм, реализуемой в приграничных и не только приграничных населенных пунктах.