1-2 ՏԱՐՈՒՄ ԿՍԿՍՈՒԻ ՆՈՒԲԱՐԱՇԷՆԻ ԱՂԲԱՎԱՅՐՈՒՄ ՄԵԹԱՆԻՑ<br /> ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱ ԱՐՏԱԴՐՈՂ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹԵԱՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄԸ<br />
1-2 ՏԱՐՈՒՄ ԿՍԿՍՈՒԻ ՆՈՒԲԱՐԱՇԷՆԻ ԱՂԲԱՎԱՅՐՈՒՄ ՄԵԹԱՆԻՑ
ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱ ԱՐՏԱԴՐՈՂ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹԵԱՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄԸ
• 17-03-2008 20:50:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ճապոնական «Շիմիցու» կորպորացիայի ֆինանսավորմամբ Երեւանում մեթան գազից էլեկտրաէներգիա արտադրող 1,7 մլն ԱՄՆ դոլար արժողութեամբ ձեռնարկութեան կառուցման պայմանագրերում կան որոշ թերություններ, որոնք ներկայումս վերանայւում են: Այս մասին մարտի 17-ի ասուլիսում յայտնեց Երեւանի քաղաքապետարանի Բնապահպանութեան վարչութեան պետ Աւետ Մարտիրոսեանը: Ըստ նրա, հաւանաբար այս կամ յաջորդ տարուանից կսկսուեն ձեռնարկութեան կառուցման աշխատանքները:

CONSTRUCTION OF ENTERPRISE TO GENERATE ELECTRICITY FROM<br /> METHANE TO START AT NUMARASHEN DUMP IN 1-2 YEARS<br />
CONSTRUCTION OF ENTERPRISE TO GENERATE ELECTRICITY FROM
METHANE TO START AT NUMARASHEN DUMP IN 1-2 YEARS
• 17-03-2008 20:50:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, MARCH 17, NOYAN TAPAN. There are some shortcomings in the agreements on construction of an enterprise worth 1.7 million USD for electricity generation from methane at Nubarashen dump in Yerevan with financing of Shimitsu corporation (Japan), and these shortcomings are now being revised, the head of the environmental protection department of Yerevan mayor's office Avet Martirosian said at the March 17 press conference. In his words, construction of the enterprise is likely to start either this or next year.