1-2 ՏԱՐՈՒՄ ԿՍԿՍՎԻ ՆՈՒԲԱՐԱՇԵՆԻ ԱՂԲԱՎԱՅՐՈՒՄ ՄԵԹԱՆԻՑ<br /> ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱ ԱՐՏԱԴՐՈՂ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄԸ<br />
1-2 ՏԱՐՈՒՄ ԿՍԿՍՎԻ ՆՈՒԲԱՐԱՇԵՆԻ ԱՂԲԱՎԱՅՐՈՒՄ ՄԵԹԱՆԻՑ
ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱ ԱՐՏԱԴՐՈՂ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄԸ
• 17-03-2008 20:50:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ճապոնական «Շիմիցու» կորպորացիայի ֆինանսավորմամբ Երեւանում մեթան գազից էլեկտրաէներգիա արտադրող 1,7 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ ձեռնարկության կառուցման պայմանագրերում կան որոշ թերություններ, որոնք ներկայումս վերանայվում են: Այս մասին մարտի 17-ի ասուլիսում հայտնեց Երեւանի քաղաքապետարանի Բնապահպանության վարչության պետ Ավետ Մարտիրոսյանը: Ըստ նրա, հավանաբար այս կամ հաջորդ տարվանից կսկսվեն ձեռնարկության կառուցման աշխատանքները:

В 1-2 ГОДА НА НУБАРАШЕНСКОЙ СВАЛКЕ НАЧНЕТСЯ СТРОИТЕЛЬСТВО<br /> ПРЕДПРИЯТИЯ ПО ПОЛУЧЕНИЮ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ ИЗ МЕТАНА<br />
В 1-2 ГОДА НА НУБАРАШЕНСКОЙ СВАЛКЕ НАЧНЕТСЯ СТРОИТЕЛЬСТВО
ПРЕДПРИЯТИЯ ПО ПОЛУЧЕНИЮ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ ИЗ МЕТАНА
• 17-03-2008 20:50:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 17 МАРТА, НОЯН ТАПАН. В договорах по строительству на Нубарашенской свалке предприятия по получению электроэнергии из метана стоимостью в 1,7 млн долларов США есть некоторые недостатки, которые в настоящее время персматриваются. Об этом сообщил на пресс-конференции 17 марта начальник Управления охраны природы мэрии Еревана Авет Мартиросян. По его словам, вероятно с этого или со следующего года начнется работа по строительству предприятия.