ՍՅՈՒՆԻՔՈՒՄ ՎԹԱՐԻ ԵՆԹԱՐԿՎԱԾ ՈՒՂՂԱԹԻՌՈՒՄ ԵՆ ԳՏՆՈՒԵԼ ՀՀ<br /> ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԵՎ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ<br />
ՍՅՈՒՆԻՔՈՒՄ ՎԹԱՐԻ ԵՆԹԱՐԿՎԱԾ ՈՒՂՂԱԹԻՌՈՒՄ ԵՆ ԳՏՆՈՒԵԼ ՀՀ
ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԵՎ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ
• 11-06-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ՍԻՍԻԱՆ, 11 ՅՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Յունիսի 9-ի ժամը 09:40-ին ՀՀ Պաշտպանութեան նախարարութեանը պատկանող «ՄԻ-8» ուղղաթիռը, Սիւնիքի մարզի տարածքում քաղաքացիական պատվեր կատարելու ժամանակ, Սիսիան քաղաքից 12 կմ հիւսիս-արեւելք ընկած տարածքում կատարել է հարկադիր վայրէջք եւ վայրեջքի պահին քամու պոռթքումից շրջվել է աջ կողքի վրայ: Պատահարի հետեւանքով օդաչու, կապիտան Արտյոմ Թրաբզանյանը (1977թ. ծնուած) ստացել է գանգուղեղի ու ձախ թոքի վնասուածք եւ տեղափոխուել Երեւանի կենտրոնական հոսպիտալ: Ուղեւորներից ՀՀ էներգետիկայի փոխնախարար, Արեգ Գալստեանը (1956թ. ծնուած) ներքին որովայնային արյունահոսությամբ տեղափոխուել է Սիսիանի հոսպիտալ, միւս ուղեւորները ստացել են թեթեւ քերծվածքներ: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին յայտնեցին ՀՀ Տարածքային կառավարման նախարարութեան Փրկարարական ծառայութիւնից, ուղղաթիռում է գտնուել նաեւ ՀՀ էներգետիկայի նախարար Արմէն Մովսիսեանը, որը վնասուածքներ չի ստացել: Ըստ բժիշկների` Ա.Գալստեանի եւ Ա.Թրաբզանյանի վիճակը միջին ծանրութեան է:

ARMENIAN MINISTER AND DEPUTY MINISTER OF ENERGY AMONG<br /> PASSENGERS OF HELICOPTER THAT CRASHED IN SYUNIK <br />
ARMENIAN MINISTER AND DEPUTY MINISTER OF ENERGY AMONG
PASSENGERS OF HELICOPTER THAT CRASHED IN SYUNIK
• 11-06-2007 20:00:00   | Armenia  |  Social
SISIAN, JUNE 11, NOYAN TAPAN. While performing a civil order in Syunik marz, on June 9 at 9:40 am the MI-8 helicopter of the RA defence ministry made an emergency landing 12 km north-east of the city of Sisian and went down beacuse of a strong wind. As a result of the crash, the pilot - 30-year-old capitan Artyom Trabzanian received brain and lung injuries and was taken to Yerevan's central military hospital. Among passenger was the RA deputy minister of energy Areg Galstian, 51, who had an internal abdominal hemorrhage and was taken to the military hospital of Sisian. Some other passengers received minor injuries. NT was informed from the Rescue Service of the RA Ministry of Terrotorial Governance that the RA minister of Energy Armen Movsisian was also in the helicopter. He was not hurt. Doctors say that the injuries of A. Galstian and A. Trabzanian are of medium severity.