Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ցվետանա Պասկալեւայի «Ղարաբաղի վերքերը» ֆիլմաշարի տեսասկավառակի շնորհանդեսին
• 07-02-2012 23:24:07   |   |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատում մասնակցել է հայտնի բուլղարացի հեռուստալրագրող Ցվետանա Պասկալեւայի «Ղարաբաղի վերքերը» ֆիլմաշարի տեսասկավառակի շնորհանդեսին: Ինչպես "Նոյյան Տապան"-ին տեղեկացրեցին Արցախի հանրապետության նախագապի աաշխատկազմից, նախագահը բարձր է գնահատել Պասկալեւայի նվիրումն ու երկար տարիների աշխատանքը` ուղղված արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի ճշմարտացի լուսաբանմանը, մեր շահերի եւ արդարության պաշտպանությանը: Բակո Սահակյանի խոսքով` դրա վառ օրինակն է «Ղարաբաղի վերքերը» ֆիլմաշարը, որը հանդիսանում է Արցախյան ազատամարտի վավերագրության լավագույն էջերից մեկը եւ իրականացնում է կարեւոր առաքելություն` մեր արդար ձայնը հասցնելով միջազգային հանրությանը, օգնելով ճիշտ ու բազմակողմանի պատկերացում կազմել ղարաբաղյան հիմնախնդրի մասին: Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян присутствовал на презентации видеодиска «Раны Карабаха» документальных фильмов Цветаны Паскалевой
• 07-02-2012 23:24:07   |   |  Политика
7 февраля в Степанакертском дворце культуры и молодежи Президент Бако Саакян присутствовал на презентации видеодиска «Раны Карабаха» с серией документальных фильмов известной болгарской тележурналистки Цветаны Паскалевой. Согласно сообщени, полученному из аррапата президента Арцаха, Б.Сввкян высоко оценил преданность и многолетнюю работу Паскалевой, направленной на правдивое освещение арцахской национально-освободительной борьбы, защиту наших интересов и справедливости. По словам Бако Саакян, ярким примером этому является серия фильмов «Раны Карабаха», которая представляет лучшие страницы хроники арцахской освободительной борьбы и осуществляет важную миссию по донесению нашего справедливого голоса до международного сообщества, помогая создать правильное и всестороннее представление о карабахской проблеме. На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС Ашот Гулян, другие должностные лица.