Նոր լուծումներ ԴիջիԹեք Բիզնես ֆորումի շրջանակներում
Հունիսի 20-21-ն անցկացվող 7-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի այցելուներն այս տարի հնարավորություն կունենան ծանոթանալ հայկական, ռուսական և վրացական տեխնոլոգիական ոլորտի շուրջ 50 ընկերությունների լուծումներին: ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ), գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline):
Ֆորումին մասնակցության հայտ են ներկայացրել շուրջ 20 կազմակերպություն: Մասնակից տեղական ընկերություններից են «ԱրմենՏել» ընկերությունը, «Մայքրոսոֆթ Հայաստան», «Սեվեն Սմարթս», «ԱրմԹաբ Թեքնոլոջիս», «Սոֆթլայն Ինթերնեյշնլ», «Ֆլեքսիբլ Ափլիքեյշն», «Յունիքոմփ»  և այլ կազմակերպություններ:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը ֆորումին  կներկայացնի «BlackBerry Enterprise Service» Enterprise 10  (BES) ծառայությունը, որը հնարավորություն է տալիս սմարթֆոնի միջոցով հասանելի դարձնել գործարար տեղեկատվությանը, աշխատել հաճախորդի  կորպորատիվ էլեկտրոնային փոստի համակարգի և ներքին կորպորատիվ հավելվածների հետ, միևնույն ժամանակ BES 10 ապահովում է տվյալների փոխանցման լիարժեք գաղտնիություն։ Ֆորումին կներկայացվեն նաև կոմերցիոն զանգերի կենտրոնը, My Beeline Armenia բջջային հավելվածը և մի շարք այլ նորարարական լուծուներ։
«Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերությունը Բիզնես Ֆորումին կներկայացնի կորպորացիայի նոր ռազմավարությունը և հանդես կգա իր նորագույն լուծումներով։ Կներկայացվեն Office 365 ամպային ծառայության առավելությունները խոշոր, միջին և փոքր ձեռնարկությունների համար, Windows 8 սարքավորումներ ու պլանշետները, ինչպես նաև Windows Phone նոր հեռախոսները։
«Թրեյնիքս» էլեկտրոնային ուսուցման համակարգով հանդես կգա «Սեվեն Սմարթս» ընկերությունը: Այն նախատեսված է մարդկային ռեսուրսների արագ և արդյունավետ ուսուցման, վերապատրաստման ու ատեստավորման համար: Թրեյնիքսն արդեն իսկ առաջատար դիրքեր է զբաղեցնում արտասահմանյան շուկայում՝ համագործակցելով ավելի քան 1000 ամերիկյան և եվրոպական ընկերությունների հետ:
Միջոցառումն ավանդաբար անց է կացվում ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Ֆորումի հովանավորներն են Կոնվերս բանկը և ռուսական «ARinteg» ընկերությունը:
ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի գլխավոր ինֆորմացիոն հովանավորն է Լրատվական ռադիոն, գործընկերներն են` telecom.arka.am, itechnology.am, armef.com, panorama.am, panarmenian.net, ittrend.am, mwnews.am, erit.am, tesadasht.am լրատվական կայքերը, «Իրատես դե ֆակտո», «Հայոց Աշխարհ», «168 ժամ», «Դելովոյ Էքսպրես», «Ռեսպուբլիկա Արմենիա», «Ինֆո-Մարկետ» թերթերը:
Ֆորումի հովանավորներ
Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը հիմնադրվել է 2000թ.` որպես Հայաստանում գործող տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտի ձեռնարկությունների բիզնես ասոցիացիա: ԻՏՁՄ-ն ստեղծվել է ոլորտի ձեռնարկությունների շահերի պաշտպանության, բիզնեսի խթանման նպատակով: Իր գործունեության շրջանակներում ԻՏՁՄ-ն կազմակերպում է մի շարք միջոցառումներ` ուղղված ՏՀՏ ոլորտի համար բարենպաստ բիզնես միջավայրի ստեղծմանը, այդ թվում` DigiTec Expo ամենամյա ՏՀՏ/ԲՏ միջազգային ցուցահանդեսը, DigiTec բիզնես ֆորումը, ՏՀՏ լիդերների հանդիպում-ֆորումը, Բիզնես Ինովացիոն ֆորումը, DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ճամբարը, «Բաց խաղ» համակարգչային և բջջային խաղերի առաջնությունը և Հայաստանում Ռոբոտատեխնիկայի Զարգացման Ծրագրիը /ԱրմՌոբոտիքս/:

Over 50 companies will present their technological solutions within the frames of DigiTec Business Forum
• 27-05-2014 17:08:42   | Armenia  |  Science and Technology
On June 20-21, 2014 the visitors of the 7th annual DigiTec Business Forum will have a unique opportunity to get acquainted with the solutions of around 50 Armenian, Russian and Georgian technological companies.
The organizer of DigiTec Business Forum is the Union of Information Technology Enterprises (UITE), the general sponsor is the company “Armentel” CJSC (brand "Beeline").
Over 20 organizations applied to participate at the Forum. The local companies include “Seven Smarts”, “ArmTab Technologies”, “Softline International”, “Flexible Application”, “Unicomp” and others.
“Armentel” CJSC will present “BlackBerry Enterprise Service” Enterprise 10 (BES) service during the Forum, which allows access to business information via smart phones, work with the clients’ corporate e-mail system and internal corporate applications, and at the same time BES 10 ensures complete confidentiality of the data transfer. The commercial call center, My Beeline Armenia mobile application and a number of other innovative solutions will also be presented during the forum.
"Microsoft Armenia" will introduce its new strategy and the latest solutions. The advantages of Microsoft 365 cloud system for large, medium and small businesses, Windows 8 devices and tablets, as well as the new Windows Phone handsets will also be represented.
“Seven Smarts” LLC will introduce its “Trainix” e-learning system. It is designed for quick and effective teaching, training and certification of human resources. Trainix already has a leading position in the international market and cooperates with more than 1,000 American and European companies.
The event is traditionally held under the high patronage of the Prime Minister of RA. The sponsors of the Forum are Converse Bank and the company “ARinteg”.
The general media partner of the DigiTec Business Forum is Lratvakan Radio; the partners are: telecom.arka.am, itechnology.am, armef.com, panorama.am, panarmenian.net, ittrend.am, mwnews.am, erit.am, tesadasht.am news sites, “Irates de Facto”, “Hayots Ashkharh”, “168 Zham”, “Delovoy Express”, “Respublika Armenia”, “Info-Market” newspapers.
Sponsors
The Union of Information Technology Enterprises (UITE) is IT Association of Armenia. UITE was founded in 2000 as a non-profit, non-governmental association of ICT companies working in Armenia. The vision of the Union of Information Technology Enterprises is to ensure that there is an internationally competitive ICT/High Tech industry in Armenia. UITE implements a variety of projects which mainly tends toward the development and growth of IT sector in Armenia. And therefore all IT events within this frame come from the goals stated in “IT development concept”. Among all the projects UITE organizes annual Digitec Expo, ICT Leaders Meeting Without Ties and Digitec Business Forum, Armrobotics, Armenian Open Championship of Developers of Computer Games.