Նախագահ Բակո Սահակյանը Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպել է ամերիկահայ մի խումբ գործարարների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել ամերիկահայ մի խումբ գործարարների հետ եւ քննարկել Արցախում տարբեր ներդրումային ծրագրերի հետ կապված հարցեր:
Արցախի ներդրումային հնարավորությունների մասին համապատասխան տեղեկություններ է ներկայացրել փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ արդի ժամանակահատվածում անհրաժեշտ է նոր որակ հաղորդել Սփյուռքի կողմից Արցախում բիզնես ծրագրերի իրականացմանը եւ փոխշահավետ կապերի զարգացմանը, ինչի համար մեր հանրապետությունում ստեղծված են բավականին բարենպաստ պայմաններ:
Այս փոխգործակցությունը Նախագահը որակել է  նաեւ  որպես Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք անսասան եռամիասնության արտացոլում, որը ենթակա չէ աշխարհաքաղաքական տարբեր զարգացումների ազդեցությանը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с группой американских бизнесменов армянского происхождения и обсудил с ними вопросы, связанные с различными инвестиционными программами в Арцахе
• 26-11-2014 11:22:06   | США  |  Экономика
25 ноября в Лос-Анджелесе Президент Республики Арцах Бако Саакян  встретился с группой американских бизнесменов армянского происхождения и обсудил с ними вопросы, связанные с различными инвестиционными программами в Арцахе.
Информацию об инвестиционных возможностях Арцаха представил вице-премьер Артур Агабекян.
В своем слове Президент Саакян подчеркнул, что в современных условиях необходимо придать новое качество осуществлению в Арцахе бизнес-программ со стороны Диаспоры и развитию взаимовыгодных отношений, для чего в республике созданы достаточно благоприятные условия.
Данное сотрудничество Президент назвал выражением непоколебимого триединства Армения-Арцах-Диаспора, которое не подвержено влиянию различных геополитических развитий.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, Чрезвычайный и полномочный посол РА в США Тигран Саркисян, другие должностные лица.