Բակո Սահակյանը ընդունել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 12-ին ընդունել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են սոցիալական ապահովության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ սոցիալական ոլորտում ՀՀ եւ ԼՂՀ միջեւ փոխգործակցությունը  գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ կարեւորելով այն այսուհետ էլ պահպանելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԼՂՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Սամվել Ավանեսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan received RA minister of labor and social affairs Artem Asatryan
On 12 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan received RA minister of labor and social affairs Artem Asatryan.
Issues related to cooperation between the two Armenian states in the social security sphere were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction the high level of cooperation between the Republic of Armenia and the NKR in the social field, signifying the necessity of its further maintenance.
NKR deputy premier Arthur Aghabekyan, minister of labor and social affairs Samvel Avanesyan and other officials partook in the meeting.