Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` Անկախության տոնի կապակցությամբ
• 21-09-2015 09:53:56   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` Անկախության տոնի կապակցությամբ:
<< Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մեր ողջ ժողովրդին` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ, տոն, որը խորհրդանշում է ազատ ու անկախ ապրելու մեր դարավոր կամքն ու վճռականությունը:
Կորցնելով պետականությունը` հայ ժողովուրդը հարյուրամյակներ շարունակ ենթարկվել է բազում փորձությունների, դիմակայել թշնամիների ոտնձգություններին ու կրել ծանր զրկանքներ: Սակայն նա երբեք չի հուսալքվել, չի կորցրել ազգային ինքնությունը, հավատն ու լեզուն եւ պահ անգամ չի հրաժարվել իր նպատակներից:
Այդ նպատակներն իրականություն դարձան 1991 թվականին, երբ հայկական հինավուրց հողի վրա վերականգնվեց անկախ պետականությունը: Դա մեր ժողովրդի փրկության ճանապարհն էր, հաղթանակների ու ձեռքբերումների, կայացման ու ինքնահաստատման ուղին, որը նա անցնում է արժանապատվորեն` իր միասնականության ու անսասան ոգու շնորհիվ հաղթահարելով բոլոր դժվարություններն ու խոչընդոտները, օր օրի ամրապնդելով ու զորացնելով հայրենի երկիրը եւ կերտելով իր հուսալի ապագան:
Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մեր բոլոր հայրենակիցներին` Անկախության տոնի առթիվ: Մաղթում եմ խաղաղություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք մեր ժողովրդին ու Մայր Հայաստանին, որը բոլոր հայերի հայրենիքն է, հպարտությունն ու ապավենը>>:

Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan in connection with the Independence Day
• 21-09-2015 09:53:56   | Armenia  |  Press release
On 21 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan in connection with the Independence Day.
“Your excellency, Mr. Sargsyan,
I cordially congratulate You and our whole nation on the 24th anniversary of independence of the Republic of Armenia, a holiday that symbolizes our century-long will and resolution to be free and independent.
Having lost the statehood the Armenian people were subjected to multiple trials for centuries, resisted encroachments of the enemies and suffered severe deprivations. However, they never despaired, never lost their national identity, faith, language and never relinquished their goals even for a moment.
These goals became reality in 1991 when the independent statehood was restored on the ancient Armenian land. That was the path to the salvation of our nation, a way to victories and achievements, realization and self-affirmation that the Armenians pass with dignity and overcome all the difficulties and hindrances due to their unity and unwavering spirit, day by day solidifying and strengthening the native country and carving its reliable future.
Respectful Mr. President,
I congratulate You and all our compatriots on the Day of Independence once again. I wish peace, successes and all the best to our people and Mother Armenia - the Motherland of all the Armenians, the source of pride and confidence”.