Բակո Սահակյանը ընդունել է ՌԱԿ Վերականգնումի շարժման խորհրդակցական ժողովի նախագահ Վարդան Նազիրյանին տիկնոջ հետ
• 25-04-2016 13:55:02   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 25-ին ընդունել է ամերիկահայ բարերար եւ գործարար, Ռամկավար ազատական կուսակցության Վերականգնումի շարժման խորհրդակցական ժողովի նախագահ Վարդան Նազիրյանին տիկնոջ հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը եւ ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողություններին ու դրանց հետեւանքների վերացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել այս պատասխանատու ժամանահատվածում Սփյուռքի ցուցաբերած աջակցությունը Արցախին՝ հատուկ ընդգծելով ավանդական կուսակցությունների դերն այդ գործում: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

Арцах Бако Саакян принял председателя консультативного органа движения «Восстановление» партии «Рамкавар-Азатакан» Вардана Назиряна с супругой
• 25-04-2016 13:55:02   |   |  Пресс-релизы
25 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял американского благотворителя и бизнесмена армянского происхождения, председателя консультативного органа движения «Восстановление» партии «Рамкавар-Азатакан» Вардана Назиряна с супругой.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся реализации различных программ в Арцахе, а также развернутых Азербайджаном в начале апреля широкомасштабных военных действий и ликвидации их последствий.
Президент дал высокую оценку содействию, оказанному Диаспорой Арцаху в нынешний ответственный период, особо подчеркнув роль традиционных партий в данном деле.