Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայկ Մաղաքելյանին եւ Վահե Կարապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի հայոց թեմի առաջնորդ, Ռուսաստանում հայրապետական պատվիրակ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանին, սփյուռքահայ բարերարներ Հայկ Մաղաքելյանին եւ Վահե Կարապետյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայրենիք-Սփյուռք, եկեղեցի-պետություն կապերին եւ Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը հանդիսանում է մեր պետականաշինության հիմնասյուներից մեկը՝ հավելելով, որ Սփյուռքի ներկայությունը մեր հանրապետության կենսագործունեության գրեթե բոլոր ոլորտներում ակնառու է:

Bako Sahakyan received primate of Hayk Maghakelyan and Vahe Karapetyan
On 27 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan received primate of the New Nakhichevan and Russian Diocese of the Armenian Apostolic Church, Patriarchic exarch Archbishop Yezras Nersisyan, philanthropists from Diaspora Hayk Maghakelyan and Vahe Karapetyan.
Issues related to the Motherland-Diaspora, church-state ties and implementation of a range of programs in Artsakh were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity was among the cornerstones of our state-building process adding that the presence of Diaspora was tangible in almost all spheres of our republic's life.