Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայկ Մաղաքելյանին եւ Վահե Կարապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի հայոց թեմի առաջնորդ, Ռուսաստանում հայրապետական պատվիրակ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանին, սփյուռքահայ բարերարներ Հայկ Մաղաքելյանին եւ Վահե Կարապետյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայրենիք-Սփյուռք, եկեղեցի-պետություն կապերին եւ Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը հանդիսանում է մեր պետականաշինության հիմնասյուներից մեկը՝ հավելելով, որ Սփյուռքի ներկայությունը մեր հանրապետության կենսագործունեության գրեթե բոլոր ոլորտներում ակնառու է:

Бако Саакян принял Айка Магакеляна и Ваге Карапетяна
27 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял предводителя Ново-Нахичеванской и Российской епархии Армянской Апостольской Церкви, Патриаршего Экзарха в России архиепископа Езраса Нерсисяна, благотворителей из Диаспоры Айка Магакеляна и Ваге Карапетяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся связей Родина – Диаспора, церковь – государство, а также реализации ряда программ в Арцахе.
Президент Саакян отметил, что триединство Армения – Арцах – Диаспора выступает одним из столпов государственного строительства, добавив, что вовлеченность Диаспоры практически во все сферы жизнедеятельности республики очевидна.