Դեկտեմբերի 6-ին թթ. 8 եւ 25 ընտրատարածքներում կանկացվեն<br /> ԱԺ-ի պատգամավորի լրացուցիչ ընտրություններ<br />
Դեկտեմբերի 6-ին թթ. 8 եւ 25 ընտրատարածքներում կանկացվեն
ԱԺ-ի պատգամավորի լրացուցիչ ընտրություններ
• 04-12-2009 13:52:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի թիվ 8 եւ Կոտայքի մարզի թիվ 25 ընտրատարածքներում դեկտեմբերի 6-ին կանցկացվեն Հայաստանի Ազգային Ժողովի պատգամավորի լրացուցիչ ընտրություններ: Թափուր մանդատների համար նշված ընտրատարածքներում պայքարում է մեկական թեկնածու` համապատասխանաբար ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված անկուսակցական, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի դասախոս Կորյուն Նահապետյանը եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից` կուսակցության անդամ, «Ծաղկաձոր» գլխավոր մարզահամալիրի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հարությունյանը: Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, մեկ թեկնածու քվեարկվելու դեպքում նա ընտրվում է, եթե կողմ է քվեարկել քվեարկության մասնակիցների կեսից ավելին: Հիշեցնենք, որ այդ ընտրատարածքներից 2007թ.-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրված Հակոբ Հակոբյանի եւ Սասուն Միքայելյանի պատգամավորական լիազորություններն ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի 15-ին համարվել են դադարած «Մարտի 1»-ի գործով դատապարտվելու հիմքով:

6 декабря в избирательных округах номер 8 и 25 пройдут<br /> дополнительные выборы депутатов НС<br />
6 декабря в избирательных округах номер 8 и 25 пройдут
дополнительные выборы депутатов НС
• 04-12-2009 13:52:00   | Армения  |  Политика
ЕРЕВАН, 4 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. В избирательных округах номер 8 Еревана и номер 25 Котайкской области 6 декабря состоятся дополнительные выборы депутатов Национального собрания Армении. За вакантные мандаты в указанных округах борются по одному кандидату, соответственно, предложенный Республиканской партией Армении, беспартийный, преподаватель Армяно-Российского (Славянского) университета Корюн Наапетян и выдвинутый партией "Баргавач Айастан" член этой партии, исполнительный директор главного спортивного комплекса "Цахкадзор" Мхитар Арутюнян. Согласно Избирательному кодексу, в случае, когда голосование проводится по одному депутату, он считается избранным, если за него проголосовали больше половины участников голосования. Напомним, что 15 сентября текущего года депутатские полномочия избранных в этих округах на парламентских выборах 2007 года депутатов Акоба Акобяна и Сасуна Микаеляна были прекращены на основании их осуждения по делу "1 Марта".