Բակո Սահակյանը Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի եւ բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը
• 21-07-2017 16:39:47   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Հայտարարություններ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 21-ին Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի եւ բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը նշել է, որ գյուղական բնակավայրերում ենթակառուցվածքների ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը եղել է եւ կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Երկրի ղեկավարն այս նախաձեռնությունների իրականացման եւ Արցախին աջակցություն ցուցաբերելու համար ամերիկահայ բարերար, <<Հայրենիք>> միության անդամ Բարունակ Չելիքեանին պարգեւատրել է <<Երախտագիտություն>> մեդալով՝ բարձր գնահատելով նրա եւ միության հայրենանվեր գործունեությունը:

Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия общинного центра и медпункта в селе Гарнакар Мартакертского района
• 21-07-2017 16:39:47   |   |  Объявления
21 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия общинного центра и медпункта в селе Гарнакар Мартакертского района.
Президент отметил, что расширение и модернизация инфраструктурной системы в сельских населенных пунктах и впредь будет находиться в центре внимания властей.
Глава государства наградил медалью “Благодарность” американского благотворителя армянского происхождения, члена союза «Айреник»  Барунака Челикяна за осуществление данной инициативы и оказание содействия Арцаху, высоко оценив как его патриотическую деятельность, так и союза в целом.