Բակո Սահակյանը Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի եւ բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը
• 21-07-2017 16:39:47   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Հայտարարություններ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 21-ին Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի եւ բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը նշել է, որ գյուղական բնակավայրերում ենթակառուցվածքների ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը եղել է եւ կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Երկրի ղեկավարն այս նախաձեռնությունների իրականացման եւ Արցախին աջակցություն ցուցաբերելու համար ամերիկահայ բարերար, <<Հայրենիք>> միության անդամ Բարունակ Չելիքեանին պարգեւատրել է <<Երախտագիտություն>> մեդալով՝ բարձր գնահատելով նրա եւ միության հայրենանվեր գործունեությունը:

Bako Sahakyan partook in the Garnakar village of the Martakert region at a solemn ceremony of opening the community center and a first-aid station
• 21-07-2017 16:39:47   |   |  Announcements
On July 21 Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in the Garnakar village of the Martakert region at a solemn ceremony of opening the community center and a first-aid station.
According to the President the expansion and modernization of infrastructure network in rural areas has always been and will remain in the authorities’ spotlight.
The Head of the State awarded American philanthropist of Armenian origin, member of the “Motherland” union Barunak Cheliqean with “Gratitude” medal for realizing these initiatives and supporting Artsakh highlighting his and the union’s patriotic activity.