ԱՐՄԵՆԱԼ-ն օգնում է դրամով և սնունդով
Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը (ՌՈՒՍԱԼ ընկերության կազմում է), փոխանցեց 2 մլն. դրամ թագավարակի COVID-19-ի դեմ պայքարի հանրապետական հիմնադրամ:
Ձեռնարկությունը հատուկ ուշադրություն է հատկացնում իր վետերաններին, որոնք մասնակցել են Մեծ հայրենական պատերազմին: Նրանց հանձնվել են մթերային փաթեթներ՝ մսային և կաթնային ապրանքներով, ձավարեղենով, շաքարով, ալյուրով և թխվածքաբլիթներով:
«ԱՐՄԵՆԱԼ-ը միշտ էլ դժվարին պահին իր պետության կողքին է: Այդպես է վարվել մեր նախորդը՝ ԿանԱԶ-ը, Սպիտակի երկրաշարժի և անողոք փորձությունների այլ օրերին: Այս ավանդույթը պահպանում է և ներկայիս գործարանը, որն աշխատելով անվտանգության պահպանման անհրաժեշտ միջոցների պայմաններում՝ գերակատարել է բիզնես-պլանը, ժամանակին ապահովում է աշխատակիցներին աշխատավարձով և պարգևավճարով, ինչպես նաև լիակատար ծավալով փոխանցում է հարկերը պետբյուջե», - ասաց «ՌՈՒՍԱԼ ԱՐՄԵՆԱԼ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արթուր Զաքարյանը:
Նրա խոսքերով, գործարանի աշխատակիցների մի մասն անցել է հեռավար աշխատակարգի, արտադրական  տարածքներում գտնվում են միայն հիմնական մասնագիտությունների բանվորները և նվազագույն թվով ղեկավարներ: Նրանք ապահովված են անվտանգության և հիգիենայի միջոցներով, գործարանային ճաշարանն օգտագործում է միանգամյա սպասք: Պահպանության ծառայությունը բուժաշխատողների հետ մեկտեղ վերահսկում է աշխատանքային հերթափոխին բոլոր ներկայացածների և գործարան այցելած անձանց ջերմաչափումը:
Մուտքի դարպասների մոտ բոլոր տրանսպորտային միջոցները, հատկապես արտերկրից ժամանած բեռնատարները, կայանում են հատուկ ախտահանիչ լուծույթով ծածկույթների վրա՝ անիվների ախտազերծման և վարորդի վիճակի ստուգման համար:

АРМЕНАЛ помогает деньгами и продуктами
Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ (входит в компанию РУСАЛ) перечислил 2 млн драмов в республиканский фонд борьбы с коронавирусом COVID-19.
Особое внимание предприятие уделяет своим ветеранам, принимавшим участие в Великой Отечественной войне. Им вручены продуктовые наборы с мясными и молочными изделиями, крупами, сахаром, мукой и печеньем.
“АРМЕНАЛ всегда остается со своей страной в трудную минуту. Так делал наш предшественник -  КанАЗ в дни Спитакского землетрясения и других суровых испытаний. Эту традицию сохраняет и сегодняшний завод, который, работая с соблюдением необходимых мер безопасности, перевыполняет бизнес-план, обеспечивает сотрудников своевременной зарплатой и премией, а также в полном объеме перечисляет налоги в государственный бюджет”, - сказал генеральный директор ЗАО “РУСАЛ АРМЕНАЛ” Артур Закарян.
По его словам, часть сотрудников завода переведена на удаленный режим, в производственных помещениях находятся только рабочие основных профессий и минимальное число руководителей. Они обеспечены средствами защиты и гигиены, заводская столовая использует одноразовую посуду. Служба охраны вместе с медработниками контролирует измерение температуры всех, прибывающих на рабочую смену, и посетителей предприятия. У транспортных ворот автомобили, особенно зарубежные фуры, задерживаются на специальном покрытии с дезинфицирующим раствором для обработки колес и контроля состояния водителя.