ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻՑ ԲԱՑԻ ԲՈԼՈՐԸ ԳԻՏԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ<br /> ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՎԱՐՁԱԿԱԼՎՈՂ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ԻՐԱԿԱՆ ԳՆԵՐԸ,- ԱՍՈՒՄ Է ԱՐՄԵՆ<br /> ԱԼԱՎԵՐԴՅԱՆԸ<br />
ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻՑ ԲԱՑԻ ԲՈԼՈՐԸ ԳԻՏԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ
ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՎԱՐՁԱԿԱԼՎՈՂ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ԻՐԱԿԱՆ ԳՆԵՐԸ,- ԱՍՈՒՄ Է ԱՐՄԵՆ
ԱԼԱՎԵՐԴՅԱՆԸ
• 18-04-2008 17:10:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Բոլորը գիտեն, որ Երեւանի կենտրոնում բնակելի տարածքի 1 քառ.մ-ի վարձակալության ամսական արժեքը գերազանցում է 3 հազար ԱՄՆ դոլարը, սակայն վարձակալական պայմանագրերով դրանց մեծ մասը ձեւակերպվում են որպես անհատույց: Այս մասին ապրիլի 18-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Հարկային պետական ծառայության պետի տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը: Ըստ նրա, բացի հարկային մարմիններից, թե անշարժ գույքի գործակալները, թե վարձակալությամբ տվողները, եւ թե վարձակալները գիտեն վարձակալվող տարաքծի իրական գները:

ARMEN ALAVERDIAN: EVERYBODY, EXCEPT FOR TAX BODIES, KNOWS<br /> REAL PRICES OF AREAS LEASED IN CENTER OF YEREVAN<br />
ARMEN ALAVERDIAN: EVERYBODY, EXCEPT FOR TAX BODIES, KNOWS
REAL PRICES OF AREAS LEASED IN CENTER OF YEREVAN
• 18-04-2008 17:10:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, APRIL 18, NOYAN TAPAN. Everybody knows that the monthly rent for one square meter of a residential area in the center of Yerevan exceeds 3 thousand dollars but most of leasing agreements are registered as gratuitous, the deputy head of the State Tax Service Armen Alaverdian said at the April 18 meeting with reporters. In his words, everybody - realtors, leaseholders, landlords, except for tax bodies - knows real prices of the leased areas.