ՀԱՋՈՂՈՒԹՅԱՄԲ Է ԱՆՑԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻՆ<br /> ՖՐԱՆՍԻԱՈՒՄ ԵՎ ՃԱՊՈՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԱԾ ԶԲՈՍԱՇՐՋԱՅԻՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ<br /> ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻՆ<br />
ՀԱՋՈՂՈՒԹՅԱՄԲ Է ԱՆՑԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻՆ
ՖՐԱՆՍԻԱՈՒՄ ԵՎ ՃԱՊՈՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԱԾ ԶԲՈՍԱՇՐՋԱՅԻՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ
ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻՆ
• 17-10-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Այս տարի Հայաստանն առաջին անգամ մասնակցեց Ֆրանսիայի Դովիլ քաղաքում անցկացվող «TopResa Travel Market Show» ամենամյա զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱն»-ի թղթակցին հայտնեց Զբոսաշրջության զարգացման հայկական գործակալության (ԶԶՀԳ) ցուցահանդեսների համակարգող Գոհար Միրզոյանը, սեպտեմբերի 26-28-ին ԶԶՀԳ-ի եւ հայաստանյան 4 տուրօպերատորների մասնակցությունն այդ հեղինակավոր ցուցահանդեսին հնարավոր դարձավ Ֆրանսիայում Հայաստանի տարվա միջոցառումների շրջանակներում: Գ.Միրզոյանի խոսքերով, հաջողությամբ է անցել նաեւ Հայաստանի 4-րդ մասնակցությունը սեպտեմբերի 14-16-ին Տոկիոյում կայացած «JATA World Travel Fair» զբոսաշրջային միջազգային ամենամյա ցուցահանդեսին: ԶԶՀԳ-ն եւ հայաստանյան 4 տուրօպերատորներ ներկայացրեցին զբոսաշրջության տեսանկյունից որպես գրավիչ երկիր Հայաստանի մասին տեղեկատվական նյութերը:

ARMENIA PARTICIPATES SUCCESSFULLY IN INTERNATIONAL TOURISM<br /> EXHIBITIONS IN FRANCE AND JAPAN IN SEPTEMBER <br />
ARMENIA PARTICIPATES SUCCESSFULLY IN INTERNATIONAL TOURISM
EXHIBITIONS IN FRANCE AND JAPAN IN SEPTEMBER
• 17-10-2007 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, OCTOBER 17, NOYAN TAPAN. This year Armenia participated for the first time in the annual international tourism exhibition "TopResa Travel Market Show" held in the French city of Douville. The coordinator of exhibitions of the Armenian Tourism Development Agency (ATDA) Gohar Mirzoyan told NT correspondent that the participation of the ATDA and four Armenian tour operators in this famous annual exhibition on September 26-28 became possible within the framework of events of Armenia's Year in France. According to her, Armenia also participated successfully for the fourth time in the annual international tourism exhibition "JATA World Travel Fair" in Tokyo on September 14-16. The ATDA and four Armenian tour operaors presented information about Armenia as an attractive country from the viewpoint of tourism.