20 ՏԱՐԵԿԱՆ ՇԱԽՄԱՏԻՍՏՆԵՐԻ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ 7-ՐԴ<br /> ՓՈՒԼԻՑ ՀԵՏՈ ԱՌԱՋԱՏԱՐՆԵՐՆ ԵՆ ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՏԱՆԻ<br /> ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ<br />
20 ՏԱՐԵԿԱՆ ՇԱԽՄԱՏԻՍՏՆԵՐԻ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ 7-ՐԴ
ՓՈՒԼԻՑ ՀԵՏՈ ԱՌԱՋԱՏԱՐՆԵՐՆ ԵՆ ԵԳԻՊՏՈՍԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՏԱՆԻ
ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ
• 10-10-2007 17:00:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանում անցկացվող 20 տարեկան շախմատիստների աշխարհի առաջնությունում հոկտեմբերի 9-ին կայացան 7-րդ փուլի հանդիպումները: Տղաների պայքարում 7 հնարավորից 6 միավորով մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Ադլի Ահմեդը (Եգիպտոս): Հայաստանի շախմատիստներից Ավետիք Գրիգորյանն ունի 5 միավոր եւ 5 մասնակիցների հետ բաժանում է 7-11-րդ տեղերը, իսկ Արման Փաշիկյանը 4,5 միավորով` 12-21-րդ տեղերը: Աղջիկների մրցումներում 6,5 միավորով առաջատարը Վերա Նեբոլշինան է (Ռուսաստան): Տաթեւ Հայրապետյանը (Ռուսաստան) 5 միավորով բաժանում է 4-10-րդ, իսկ Աննա Հայրապետյանը (Հայաստան) եւ Տաթեւ Աբրահամյանը (ԱՄՆ) 4,5 միավորով` 11-14-րդ տեղերը: Հոկտեմբերի 10-ին առաջնությունում հանգստի օր է հայտարարված:

REPRESENTATIVES OF EGYPT AND RUSSIA ARE LEADERS AFTER 7th<br /> TOUR IN WORLD CHAMPIONSHIP OF CHESS PLAYERS BELOW 20<br />
REPRESENTATIVES OF EGYPT AND RUSSIA ARE LEADERS AFTER 7th
TOUR IN WORLD CHAMPIONSHIP OF CHESS PLAYERS BELOW 20
• 10-10-2007 17:00:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, OCTOBER 10, NOYAN TAPAN. The 7th tour's games were held on October 9 in the World Championship of Chess Players below 20. Adli Ahmed (Egypt) is in the lead of the tournament table with 6 out of 7 points in boys' competitions. Among Armenian chess players Avetik Grigorian has 5 points and shares the 7-11th places with 5 participants and Arman Pashikian shares the 12-21st places with 4.5 points. Vera Nebolshina (Russia) is the leader in girls' competitions. Tatev Hayrapetian (Russia) shares the 4-10th places with 5 points and Anna Hayrapetian (Armenia) and Tatev Abrahamian (U.S.) shares the 11-14th places with 4.5 points. October 10 is announced a rest day in the championship.