ԸՍՏ ԻԿԱՕ-Ի ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ, ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԹՌԻՉՔԱՅԻՆ<br /> ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՌՈՒՄՈՎ ԿԱՐՈՂ Է ԴԱՍՎԵԼ ԶԱՐԳԱՑԱԾ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՇԱՐՔԻՆ<br />
ԸՍՏ ԻԿԱՕ-Ի ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ, ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԹՌԻՉՔԱՅԻՆ
ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՌՈՒՄՈՎ ԿԱՐՈՂ Է ԴԱՍՎԵԼ ԶԱՐԳԱՑԱԾ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՇԱՐՔԻՆ
• 01-10-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Քաղավիացիայի միջազգային կազմակերպության` ԻԿԱՕ-ի, կողմից «Զվարթնոց» օդանավակայանում կատարած ստուգումների արդյունքում պարզվել է, որ թռիչքային անվտանության առումով Հայաստանը կարող է դասվել զարգացած երկրների շարքը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության պետի մամլո քարտուղար Գայանե Դավթյանը, ԻԿԱՕ-ի մասնագետների կողմից հունիսին կատարած ստուգումների արդյունքները ներկայացվել են կազմակերպության վերջերս Մոնրեալում (Կանադա) կայացած 36-րդ համաժողովին եւ գնահատվել գերազանց: Ըստ ԻԿԱՕ-ի ուսումնասիրությունների, մի շարք երկներում արձանագրվել են թռիչքային անվտանգության ստանդարտների 40%-ից ավելի թերացումներ, մինչդեռ Հայաստանի դեպքում դրանք կազմել են ընդամենը 3,6%: Ի դեպ, սեպտեմբերի 30-ին նշվում է Հայաստանի Քաղավիացիայի օրը: Այդ առիթով ոլորտի աշխատակիցներին շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը եւ նրանցի մի խմբի հանձնել շնորհակալագրեր:

СОГЛАСНО ИСЛЛЕДОВАНИЯМ ИКАО, В ПЛАНЕ БЕЗОПАСНОСТИ ПОЛЕТОВ<br /> АРМЕНИЯ МОЖЕТ БЫТЬ ОТНЕСЕНА К ЧИСЛУ РАЗВИТЫХ СТРАН<br />
СОГЛАСНО ИСЛЛЕДОВАНИЯМ ИКАО, В ПЛАНЕ БЕЗОПАСНОСТИ ПОЛЕТОВ
АРМЕНИЯ МОЖЕТ БЫТЬ ОТНЕСЕНА К ЧИСЛУ РАЗВИТЫХ СТРАН
• 01-10-2007 20:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 1 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В результате проверок, проведенных Международной организацией гражданской авиации ИКАО в аэропорту "Звартноц", выяснилось, что в плане безопасности полетов Армения может быть отнесена к числу развитых стран. Как собщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" пресс-секретарь Главного управления Гражданской авиации РА Гаяне Давтян, результаты проведенных специалистами ИКАО в июне проверок были представлены на 36-ой конференции этой организации, состоявшейся недавно в Монреале (Канада), и получили отличную оценку. Согласно исследованиям ИКАО, в ряде стран были зарегистрированы недостатки в стнадартах безопасности полетов в размере более 40%, между тем в Армении они составили всего 3,6%. Кстати, 30 сентября отмечается День Гражданской авиации Армении. В этой связи сотрудников этой сферы поздравил премьер-министр РА Серж Саргсян и некоторым из них были вручены благодарственные грамоты.