ՉԱՐԼԻ ՉԱՊԼԻՆԻ ԾՆՆԴՅԱՆ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ<br /> ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՀԱՄՐ ՖԻԼՄԵՐԻ ՏԱՐԱԾԱՐՋԱՆԱՅԻՆ ՓԱՌԱՏՈՆ<br />
ՉԱՐԼԻ ՉԱՊԼԻՆԻ ԾՆՆԴՅԱՆ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ
ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՀԱՄՐ ՖԻԼՄԵՐԻ ՏԱՐԱԾԱՐՋԱՆԱՅԻՆ ՓԱՌԱՏՈՆ
• 13-04-2007 18:30:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Համաշխարհային կինոյի լեգենդ Չարլզ Սպենսեր Չապլինի ծննդյան օրվա` ապրիլի 16-ի կապակցությամբ, Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի կինոդահլիճում ապրիլի 14-15-ը տեղի կունենա Համր ֆիլմերի փառատոն, ուր կցուցադրվեն տարածաշրջանի երկրներում ստեղծված համր ֆիլմեր: Չապլինին նվիրված ֆիլմերի ցուցադրություն կկազմակերպվի նաեւ «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի կրթական բաժնի աշխատակից Մելիք Կարապետյանը, արդեն 5-րդ անգամ Երեւանում կազմակերպվում է Չապլինի ծննդյան օրվան նվիրված ֆիլմերի ցուցադրություն: Առաջին երկու տարիներին դրանք անցկացվել են Երեւանի Խնկո Ապոր անվան մանկական գրադարանում` «Չապլինյան մարաթոն» անվանումով, սակայն արդեն անցյալ տարի Ազգային պատկերասրահում առաջին անգամ կազմակերպվեց Համր կինոյի ռեգիոնալ փառատոն:

В СВЯЗИ С ДНЕМ РОЖДЕНИЯ ЧАРЛИ ЧАПЛИНА В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ<br /> РЕГИОНАЛЬНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ НЕМОГО КИНО<br />
В СВЯЗИ С ДНЕМ РОЖДЕНИЯ ЧАРЛИ ЧАПЛИНА В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ
РЕГИОНАЛЬНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ НЕМОГО КИНО
• 13-04-2007 18:30:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 13 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. В связи с днем рождения легенды мирового кино -Чарли Чаплина, 16 апреля, в кинозале Национальной картинной галереи Армении 14 - 15 апреля состоится фестиваль Немого кино, во время которого будут демонстрироваться созданные в странах региона немые фильмы. Демонстрация посвященных Чаплину фильмов будет организована и в кинотеатре "Москва". Как отметил в беседе с корреспондентом "НОЯН ТАПАН" сотрудник отдела образования Национальной картинной галереи Армении Мелик Карапетян, уже 5-ый раз в Ереване организуется демонстрация посвященных дню рождения Чаплина фильмов. В первые два года они проходили в Ереванской детской библиотеке имени Хнко Апера под названием "Чаплинский марафон", однако, уже в прошлом году в Национальной картинной галерее впервые был организован региональный фестиваль немого кино.