2006Թ.-ԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՎԵԼ Է ԸՆՏԱՆԵԿԱՆ ՆՊԱՍՏԻ ԵՎ<br /> ԿԵՆՍԱԹՈՇԱԿԻ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 11 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ (ՄՈՏ 31 ՀԱԶԱՐ ԴՈԼԱՐԻ) ՍԽԱԼ<br /> ՆՇԱՆԱԿՄԱՆ ԴԵՊՔ<br />
2006Թ.-ԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՎԵԼ Է ԸՆՏԱՆԵԿԱՆ ՆՊԱՍՏԻ ԵՎ
ԿԵՆՍԱԹՈՇԱԿԻ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 11 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ (ՄՈՏ 31 ՀԱԶԱՐ ԴՈԼԱՐԻ) ՍԽԱԼ
ՆՇԱՆԱԿՄԱՆ ԴԵՊՔ
• 29-01-2007 17:15:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2006թ.-ին Հայաստանի սոցիալական ոլորտում արձանագրվել է 11 մլն 472 523 դրամի` (մոտ 31 հազար ԱՄՆ դոլարի) ընտանեկան նպաստի եւ կենսաթոշակի սխալ նշանակման եւ վճարման դեպքեր, որից միայն 8 մլն 891 հազար դրամը` ընտանեկան նպաստի: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ետգանձման ենթակա գործազրկության նպաստի գումարը կազմել է 1 մլն 42 806 դրամ: Նշվեց, որ պետբյուջեին հասցված վնասի վերականգնումն ընթացքի մեջ է: Նշվեց նաեւ, որ անցյալ տարի ՄԱԿ-ի Համաշխարհային պարենի «Օգնության սննդի բաշխում» ծրագիրը 5 փուլով իրականացվել է Երեւանում, Շիրակի, Լոռու մարզերի քաղաքային բնակավայրերում: Յուրաքանչյուր փուլով 35 հազար ընտանիքի բաշխվել է 4175 տոննա ալյուր, 184240լ բուսական յուղ, 167,2 տոննա ոսպ: Բացի այդ, Երեւանի 3000 եւ Գյումրիի 700 միայնակ տարեցների հատկացվել է պարենի օգնություն:

В 2006 ГОДУ В АРМЕНИИ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ СЛУЧАИ НЕВЕРНОГО<br /> НАЗНАЧЕНИЯ СЕМЕЙНЫХ ПОСОБИЙ И ПЕНСИЙ НА СУММУ БОЛЕЕ ЧЕМ НА 11<br /> МЛН ДРАМОВ (ОКОЛО 31 МЛН ДОЛЛАРОВ)<br />
В 2006 ГОДУ В АРМЕНИИ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ СЛУЧАИ НЕВЕРНОГО
НАЗНАЧЕНИЯ СЕМЕЙНЫХ ПОСОБИЙ И ПЕНСИЙ НА СУММУ БОЛЕЕ ЧЕМ НА 11
МЛН ДРАМОВ (ОКОЛО 31 МЛН ДОЛЛАРОВ)
• 29-01-2007 17:15:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 29 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. В 2006 году в социальной сфере Армении были зафиксированы случаи неверного назначения и выплат семейного пособия и пенсий на сумму в 11 млн 472 523 драма, 8 млн 891 драм из которых составила сумма семейных пособий. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Министерства труда и социальных вопросов РА, сумма выплат по безработице, подлежащая изъятию, составила 1 млн 42 806 драмов. Было отмечено, что восстановление ущерба, нанесенного госбюджету, находится в процессе. Было отмечено, что в прошлом году в рамках Всемирной продовольственной программы ООН "Распределение продовольствия" в пять туров осуществлено распределение помощи в Ереване, Шираке и Лори. В каждом туре 35 тысячам семей было выделено 4175 тонн муки, 184240 растительного масла, 167,2 тонн чечевицы. Кроме того, 3000 одиноким старикам в Ереване и 700 - в Гюмри, была предоставлена продовольственная помощь.