ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԻ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 22-23-ԻՆ<br /> ԲԱՔՎՈՒՄ ԳՈՒՄԱՐՎԵԼԻՔ ՍԾՏՀ ԽՎ-Ի ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻՆ<br />
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԻ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 22-23-ԻՆ
ԲԱՔՎՈՒՄ ԳՈՒՄԱՐՎԵԼԻՔ ՍԾՏՀ ԽՎ-Ի ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻՆ
• 20-11-2006 20:50:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 22-23-ին Բաքվում կգումարվի Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության Խորհրդարանական վեհաժողովի 28-րդ նստաշրջանը, որին հայկական պատվիրակությունը չի մասնակցի: Պատճառը պատվիրակության անդամների անվտանգության երաշխիքների բացակայությունն է: Ինչպես հայտնեց հայկական պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ Ազգային Ժողովի Ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, ինքը նախապես պաշտոնապես դիմել է ադրբեջանական կողմին` երաշխիքներ ստանալու ակնկալիքով, սակայն դիմումը մնացել է անարձագանք: Գ.Մինասյանը ստիպված է եղել միջնորդելու խնդրանքով դիմել նաեւ ՍԾՏՀ ԽՎ-ի միջազգային քարտուղարություն, որի կենտրոնակայանը գտնվում է Ստամբուլում: Ըստ նրա, ստացվել է գլխավոր քարտուղար Ալեքսեյ Կուդրյավցեւի պաշտոնական հաղորդագրությունը առ այն, որ ադրբեջանական իշխանություններին ուղղված իր գրավոր եւ բանավոր դիմումներին պատասխան չի ստացվել:

ARMENIAN DELEGATION NOT TO PARTICIPATE IN BSEC<br /> PARLIAMENTARY ASSEMBLY IN BAKU ON NOVEMBER 22-23<br />
ARMENIAN DELEGATION NOT TO PARTICIPATE IN BSEC
PARLIAMENTARY ASSEMBLY IN BAKU ON NOVEMBER 22-23
• 20-11-2006 20:50:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, NOVEMBER 20, NOYAN TAPAN. The Armenian delegation will not participate in the 28th session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC) in Baku on November 22-23. The reason is that no guarantees of the delegation members' security have been provided. According to Gagik Minasian, the head of the Armenian delegation, the Chairman of the RA National Assembly Standing Committee of Financial, Credit, Budgetary and Economic Isuues, he applied officially to the Azerbaijani side in anticipation of guarantees but his application remained unanswered. G. Minasian had to apply to the International Secretariate of the PA BSEC, whose headquarters are in Istanbul. He received official informatiom from the Secretary General Alexey Kudryavtsev that the Azerbaijani authotities have not responded to his verbal and written applications.