Արցախի Տումի գյուղում տեղի է ունեցել Հայրենական մեծ պատերազմի եւ Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակը հավերժացնող վերանորոգված հուշահամալիրի բացումը<br />
Արցախի Տումի գյուղում տեղի է ունեցել Հայրենական մեծ պատերազմի եւ Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակը հավերժացնող վերանորոգված հուշահամալիրի բացումը
• 04-10-2010 16:56:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 2-ին այցելել է Հադրութի շրջանի Տումի գյուղ եւ մասնակցել Հայրենական մեծ պատերազմի եւ Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակը հավերժացնող վերջերս վերանորոգված հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Նա նշել է, որ հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի հավերժացումը հանդիսանում է մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության կարեւոր նախապայմաններից մեկը: Բ.Սահակյանի խոսքերով, այն հանգամանքը, որ համալիրի վերանորոգումը կատարվել է ժողովրդի հանգանակության, պետական եւ հասարակական սեկտորների համատեղ ջանքերով, ցույց է տալիս հասարակության բոլոր հատվածների միակամությունն այս կարեւոր հարցում: Այնուհետեւ Բ.Սահակյանը հայրենիքի պաշտպանության գործում ակտիվ մասնակցություն ունեցած մի խումբ ազատամարտիկների հանձնել է պետական պարգեւներ: Միջոցառմանը մասնակցել են վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян в селе Туми принял участие в церемонии открытия отремонтированного мемориального комплекса погибших в Великой Отечественной и Арцахской освободительной войнах<br />
Бако Саакян в селе Туми принял участие в церемонии открытия отремонтированного мемориального комплекса погибших в Великой Отечественной и Арцахской освободительной войнах
• 04-10-2010 16:56:00   | Армения  |  Политика
Президент Республики Арцах Бако Саакян 2 октября посетил село Туми Гадрутского района и принял участие в торжественной церемонии открытия недавно отремонтированного мемориального комплекса погибших в Великой Отечественной и Арцахской освободительной войнах. Президент отметил, что увековечивание памяти погибших при защите родины является одной из важных составляющих патриотического воспитания подрастающего поколения. По словам Президента, то обстоятельство, что ремонт комплекса был осуществлен совместными усилиями народа, государственного и общественного секторов, показывает единение всех слоев общества в этом важном вопросе. Затем Бако Саакян вручил государственные награды группе ветеранов войны, принявших активное участие в деле защиты родины. В мероприятии приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица. ГЛАВНОЕ ИНФОРМАЦИОННОЕ УПРАВЛЕНИЕ АППАРАТА ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ АРЦАХ