«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում ապրիլի 1-ից մինչեւ մայիսի 20-ը անցկացվում է գծի, հարակից տարածքների եւ արհեստական կառույցների գարնանային ամբողջական զննումը: Զննումն անցնում է գծի, էներգամատակարարման, ավտոմատիկայի, տելեմեխանիկայի եւ կապի տնտեսությունների անխափան աշխատանքի ապահովման նպատակով:
Այն ուղղված է նշված տնտեսություններում առկա խնդիրների բացահայտմանն ու վերացմանը, գնացքների անվտանգ երթեւեկության ապահովմանը, գարնանային եւ ամառային սեզոնին աշխատանքի նախապատրաստմանը:
Բացի այդ ապրիլի 15-ից մինչեւ մայիսի 31-ը կանցնի լոկոմոտիվների եւ շարժիչավագոնային շարժակազմի գարնանային զննումը: Զննման անցկացման ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվելու գնացքների հակահրդեհային համակարգին, անվտանգ երթեւեկությունն ապահովող սարքավորումների վիճակին, օդափոխության համակարգին, իսկ զննման ընթացքը ամեն շաբաթ դիտարկվելու է սելեկետորային խորհրդակցության ընթացքում:

На ЮКЖД проводится весенний осмотр пути и подвижного состава
На Южно-Кавказской железной дороге с 1 апреля по 20 мая в целях обеспечения бесперебойной работы хозяйства пути, устройств энергоснабжения, автоматики, телемеханики и связи проводится сплошной комиссионный весенний осмотр пути, земляного полотна и искусственных сооружений.
Основной задачей проводимого осмотра является выявление проблемных участков в указанных хозяйствах, разработка мер по их ликвидации и обеспечение безопасности движения поездов, подготовка к работе в сезон весенне-летних перевозок.
Как сообщает Служба по связям с общественностью ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», кроме того, с 15 апреля по 31 мая на ЮКЖД будет проведен весенний комиссионный осмотр локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава, во время которого особое внимание будет уделено противопожарным системам, устройствам и оборудованию, обеспечивающим безопасность движения поездов, системам вентиляции.