Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 4-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն հանրապետության շրջկենտրոնների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետների մասնակցությամբ
• 04-12-2012 16:20:05   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 4-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն հանրապետության շրջկենտրոնների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են հանրապետության քաղաքների նորմալ կենսագործունեության ապահովման, քաղաքապետարանների աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, ուշադրություն է դարձվել կոմունալ տնտեսությունների գործունեության ճիշտ կազմակերպման վրա:
Բակո Սահակյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել ներկաներին բարձրացված խնդիրները պատշաճ մակարդակով  լուծելու եւ իրավիճակը քաղաքներում բարելավելու ուղղությամբ: Միաժամանակ Նախագահը կարեւորել է բոլոր հարցերում քաղաքների միջեւ սերտ համագործակցության եւ փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը, ընդգծելով, որ հանրապետության իշխանությունները պատրաստ են ըստ ամենյանի աջակցություն ցուցաբերել այդ գործընթացին:

On 4 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation with mayors of regional centers and capital Stepanakert
• 04-12-2012 16:20:05   | Armenia  |  Press release
On 4 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation with mayors of regional centers and capital Stepanakert.
A range of issues related to ensuring the normal vital activity of the republic’s towns, raising the efficiency of municipalities work were discussed during the meeting. Special attention was paid to proper organization of housing and communal services activities.
Bako Sahakyan gave corresponding instructions to the attendees on solving appropriately the raised issues and improving the situation in towns. At the same time, the President noted the significance of close cooperation and exchange of experience in all issues between the towns underlining that the republic’s authorities are ready to assist the process in every possible way.