Orange-ն առաջարկում է HP և Dell ապրանքանիշերի համակարգիչներ
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում Orange-ի խանութներում կարելի է ձեռք բերել HP և Dell, իսկ մոտ ապագայում՝ նաև Asus ապրանքանիշերի համակարգիչներ: Առաջարկվող համակարգիչները տարբեր գնային դասերի են պատկանում. դրանք կարելի է ձեռք բերել 10,470-ից 16,400 դրամ ամսական վճարով, 24 ամիս հավասարաչափ վճարումների պայմանով:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում Orange-ն առաջարկում է ձեռք բերել դյուրակիր համակարգիչներ Երևանի և մարզերի իր 15 խանութներում՝ առանց կանխավճարի և երկու տարի մարման ժամկետով: Խանութների ցանկը, որտեղ տրամադրվում են հատուկ պայմաններով համակարգիչներ, մինչև տարեվերջ կհասցվի 35-ի:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում մենք համակարգիչներ առաջարկում ենք հատկապես մարզային մեր խանութներում:
Որպես պատասխանատու ընկերություն՝ մեր նպատակն է լայնաշերտ ինտերնետը հասցնել բոլորին` անկախ եկամուտներից ու բնակության վայրից: Դրան է միտված մեր քաղաքականությունն ինտերնետի ոլորտում՝ ներառյալ վերջերս մեկնարկած հատուկ սակագնային պլանը մարզերի բնակիչների համար», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագիրն ուղղված է Հայաստանի Հանրապետությունում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության ոլորտների զարգացմանը, մասնավորապես հասարակության լայն խավերի շրջանում համակարգիչների տարածմանը նպաստելուն, ինտերնետ հասանելիության ապահովմանը և էլեկտրոնային բովանդակության օգտագործման ծավալների մեծացմանը: Այն իրականացվում է  «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի կողմից` ՀՀ Կառավարության, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության, Համաշխարհային Բանկի և Կենտրոնական Բանկի աջակցությամբ:

Orange offers HP and Dell laptops in the scope of the “Computer for all” project
In the scope of the “Computer for all” project HP and Dell can be purchased at Orange shops. In the nearest future Asus laptops will be added to the list of proposed brands. These laptops of different price ranges can be purchased for 10,470-16,400 AMD monthly payment, under the condition of 24-month proportional installment payments.
15 Orange shops in Yerevan and regions are enrolled in this project, offering laptops without any prepayment and with a 2-year installment period. The number of these shops will increase by reaching 35 by the end of the year.
“In the scope of the “Computer for all” project we offer laptops especially in our shops in the regions. As a responsible company, our objective is to make broadband internet accessible to all, independent of income and geographical location. Our company policy in the internet market, including our recent special tariff plan for the inhabitants of the regions, targets this objective, noted Francis Gelibter, CEO of Orange Armenia.
The key objective of the “Computer for all” project is to develop the domain of information and telecommunication technologies in the Republic of Armenia, notably, to make computers available to larger groups of the society, ensuring internet accessibility and increasing the volumes of usage of electronic content.
The project is implemented by the Enterprise Incubator Foundation, with the support of the RA Government, RA Ministry of Economy, the World Bank and the Central Bank.