Միջոցառումներ Ֆրանսիայում ՝ նվիվրած Ղարաբաղյան շարժման 25-ամյակին
Ֆրանսիայի Նիս քաղաքի «Ալյանս» համահայկական միության նախաձեռնությամբ օգոստոսի 4¬-ին Մանդելյո քաղաքում կազմակերպվել է միջոցառում՝ նվիրված Ղարաբաղյան շարժման 25--ամյակին: «Ազատ Արցախը 25 տարեկան է» խորագիրը կրող միջոցառմանը ներկա էին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Մանդելյոյի քաղաքապետ Անրի Լերուան, քաղաքային խորհրդի անդամները, տեղի հայկական համայնքի 500-¬ից ավելի ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման մասնակիցները ծաղկեպսակներ են դրել Մանդելյո քաղաքում 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին կանգնեցված խաչքարին:
Հանդիսավոր արարողության ընթացքում քաղաքապետ Անրի Լերուան պաշտոնապես հայտարարեց Արցախի հետ Բարեկամության շրջանակին անդամակցելու մասին:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ միջոցառման ընթացքում ֆրանսահայ համույթների կողմից ներկայացվել են հայկական երգն ու պարը:

Во Франции прошли мероприятия, посвященные 25-летию Карабахского движения
4-го августа, по инициативе Всеармянского союза «Альянс» французского города Ницца, в городе Манделье состоялось мероприятие, посвященное 25-летию Карабахского движения. На мероприятии, проводимом под названием «25 лет свободному Арцаху», присутствовали посол Республики Армения во Франции Виген Читечян, постоянный представитель НКР во Франции Ованнес Геворгян, мэр г.Манделье Анри Леруа, члены городского совета, свыше 500 представителей местной армянской общины.
Участники мероприятия возложили венки к хачкару, установленному в г.Манделье в память о жертвах Геноцида армян 1915 г.
Во время торжественной церемонии мэр г.Манделье Анри Леруа сделал официальное заявление о вступлении в Круг дружбы с Арцахом.