Միջոցառումներ Ֆրանսիայում ՝ նվիվրած Ղարաբաղյան շարժման 25-ամյակին
Ֆրանսիայի Նիս քաղաքի «Ալյանս» համահայկական միության նախաձեռնությամբ օգոստոսի 4¬-ին Մանդելյո քաղաքում կազմակերպվել է միջոցառում՝ նվիրված Ղարաբաղյան շարժման 25--ամյակին: «Ազատ Արցախը 25 տարեկան է» խորագիրը կրող միջոցառմանը ներկա էին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Մանդելյոյի քաղաքապետ Անրի Լերուան, քաղաքային խորհրդի անդամները, տեղի հայկական համայնքի 500-¬ից ավելի ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման մասնակիցները ծաղկեպսակներ են դրել Մանդելյո քաղաքում 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին կանգնեցված խաչքարին:
Հանդիսավոր արարողության ընթացքում քաղաքապետ Անրի Լերուան պաշտոնապես հայտարարեց Արցախի հետ Բարեկամության շրջանակին անդամակցելու մասին:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ միջոցառման ընթացքում ֆրանսահայ համույթների կողմից ներկայացվել են հայկական երգն ու պարը:

EVENTS DEDICATED TO THE 25th ANNIVERSARY OF THE KARABAKH MOVEMENT TAKEN PLACE IN FRANCE
On August 4, an event dedicated to the 25th anniversary of the Karabakh Movement took place in the city of Mandelieu on the initiative of Alliance All-Armenian Union of Nice, France. Ambassador of the Republic of Armenia to France Vigen Chitechian, NKR Permanent Representative to France Hovhannes Gevorgian, Mayor of Mandelieu Henri Leroy, members of the municipal council, and over 500 representatives of the local Armenian community attended the event.
The event participants put wreaths to the cross-stone in Mandelieu erected in commemoration of the victims of the Armenian Genocide of 1915.
During the solemn ceremony, Mandelieu Mayor Henri Leroy officially stated his joining the Circle of Friendship with Artsakh.